בימים אלה מקיים צה"ל גיוס גדול ובו הוא מדמה תרחיש מול בצפון. אלא שחרף חשיבות התרגיל אף חבר קבינט לא הגיע לשטח למעט שר החינוך . כך פורסם הבוקר (ד) לראשונה בידיעות אחרונות.

על פי הדיווח, במערכת הביטחון הביעו אכזבה רבה: "מדובר בהפגנה של חוסר רצינות וחוסר אחריות מצד חברי , נוכח העובדה שבמהלך התדריך הם אמורים לקבל סקירה על אחד האיומים המרכזיים נגד ישראל".

השר בנט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
השר בנט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כאמור, שמונת חברי הקבינט היו אמורים לשמוע במהלך הדיון המיוחד סקירות רגישות מהרמטכ"ל גדי , מפקד הגיס אלוף תמיר היימן, אלוף פיקוד הצפון יואל סטריק ומפקדי האוגדות.

השבוע ביקר בתרגיל שר הביטחון אביגדור ליברמן. במהלך הביקור קיבל שר הביטחון סקירות על התרגיל, וסייר בין חלק מהיחידות המשתתפות בו.

במהלך הביקור אמר שר הביטחון ליברמן כי "הדבר היחידי שימנע את המלחמה הבאה הם עוצמתו של צה"ל וכוח ההרתעה שלו. התרגיל הזה מהווה נדבך משמעותי בהכנת צה"ל לעימות בצפון, אם נידרש לו, ואני שמח להתרשם מהמוכנות, נחישות ומקצועיות במערכים השונים ובקרב המפקדים".

"אין לי ספק שגם אצלנו ובעיקר באיזור כולו, רואים ומבינים את יכולתו ועוצמתו של צה"ל. התרגיל הזה הוא גם תזכורת לכל מי שזומם לפגוע בביטחונם של אזרחי ישראל, שהעימות הבא, אם יפרוץ, יסתיים בהכרעה ברורה לטובת צה"ל ומדינת ישראל", הדגיש שר הביטחון.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי:עוד באותו נושא