דף הבית > כלכלה וצרכנות > צדקה שחוזרת אליכם

צדקה שחוזרת אליכם

"עשר כדי שתתעשר": 85% מהישראלים לא מודעים להחזרי המס המגיעים להם מתרומות. מנכ"ל עמותת "ג'יי-גיב" המנגישה את החזרי המס לתורמים, מגיע לתכנית "כלכלי בלילה" להסביר איך זה עובד

 

יומיים לפני יום הכיפורים, אנשים רבים תורמים לצדקה, דבר המסייע לנזקקים רבים מאוד בישראל. אבל כמה מכם יודעים שעל אותה התרומה, שתרמתם בנדיבות מגיע לכם חזרה כסף מהמדינה? 85% מהתורמים בארץ לא ניצלו את ההחזר המגיע להם ובקופת המדינה הצטבר סכום אדיר של 1.25 מליארד ש"ח בשנה. והכסף הזה הוא שלכם. 

הכסף שתרמתם יכול לחזור אליכם בחזרה. האייטם המלא בתכנית "כלכלי בלילה" עם משה כץ

אורי בן שלמה מנכ"ל ג'יי גיב מספר באולפן "כלכלי בלילה" על העמותה שלו, עמותת קרן עשור המפעילה את תוכנית "ג'יי גיב", פלטפורמת תרומות שמחברת בין תורמים לעמותות, במטרה לתת לתורמים לדעת בדיוק כמה מהתרומה שלהם הולכת לפעילות העמותה וכמה הולך להפעלתה.

כיום, עמלים בעמותה להעלות את המודעות בקרב הציבור בכל המגיע להם בתחום החזרי המס. "ברגע שתרמת יש לך אפשרות לבקש בחזרה החזר מס, העמותה מגישה ישירות לרשות המיסים. מה שרבים לא יודעים זה שהדבר לא נוגע לעצמאים אלא גם לשכירים". מסביר בן שלמה.

מנכ"ל העמותה ממשיך ומסביר: "אפשר לראות במדינות בהם התחום הזה מפותח יותר, כמו בארה"ב בה מערכת החזרי המס עובדת, אנשים תורמים הרבה יותר ועוזר לאזרחים להיות פעילים יותר".

רועי לחמנוביץ', שבת שיוויון: "מה היו עושים עם הכסף שנשכח? הוואקום שיש במדינה אליו נכנסות העמותות החברתיות בעיקר לפני חגים הוא מדהים, מוגזם מדי וגדול מדי. מן הראוי שיצומצם באופן דרמתי. מיזם סופר מבורך".

 

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה

אולי יעניין אותך גם

654 מיליון דולר: האם הפעם ימצא הזוכה המאושר?

אחרי שלושה חודשים ללא זוכים, הערב תתקיים בארה"ב הגרלת ה"מגה מיליונס". הפרס: 654 מיליון דולר