טקס חילופי מפקדי פיקוד צפון הניב הערב שורה של מסרים על רקע האירועים האחרונים בגבולות הצפון. הרמטכ״ל, סגנו ומפקד הפיקוד העבירו מסרים תקיפים לפיהם ישראל לא תסבול אחיזה איראנית בגבולות ישראל, כמו גם מסר ברור ללבנון הממשיכה לספק לחיזבאללה קרקע עבור פעולות הטרור שלה. מסרים אלו תפקידם לעשות סדר במציאות המסובכת של המזרח התיכון. בעוד איראן ממשיכה להקים תשתיות טרור בסוריה ובלבנון, ישראל מעבירה מסר לפיו היא לא תיתן לדבר לקרות.

מתוך לפני כולם, ימים א-ה בשעה 19:00

על רקע הדיווחים הזרים אודות הפגזת מחסן סקאדים בליל חמישי וחיסול יאסר א-סייד, בכיר במליציות של אסד וממקימי תשתיות איראניות בגולן, מזהירים שלושת המפקדים את לבנון שנתנה לחיזבאללה כר פורה להקמת תשתיות טרור כי אם לא תרסן את נסראללה את ההנהגה האירנית שלא מפסיקה לממן, לחמש ולאמן את חיזבאללה לעימות מול ישראל, בעימות הבא, יוכל צה״ל לכוון את נשקו לתשתיות לאומיות של לבנון, מה שיאפשר לו חופש פעולה רחב יותר.

המתיחות בגבול עולה שלב נוסף לאחר הדיווח הערב על החיסול המיוחס לישראל. אם הסורים יאשימו את ישראל בתקרית, קיימת סבירות גבוהה שירצו להגיב. משמעות הדבר היא היווצרותה של גזרה נפיצה, שכל אירוע בה יכול לצאת משליטה ולהביא את האזור כולו לעימות אלים.

‏היום דווח על ידי מרכז המעקב הסורי, כי חיל האוויר חיסל בכיר במערך ההגנה האווירית של סוריה, בעת שנהג במכוניתו באזור קונייטרה, קרוב מאוד לגבול ישראל-סוריה. יאסר א-סייד הוא מטרת החיסול, ולפי הדיווח בכלי תקשורת בסוריה, החיסול בוצע על ידי מזל"ט. כלי תקשורת בלבנון מדווחים כי א-סייד היה בכיר במערך ההגנה האווירית של סוריה ולכן, כך נראה, החיסול הוא תגובה לירי טיל הנ.מ לעבר מטוסי חיל האוויר בחמישי האחרון

זירת החיסול, זמן קצר לאחר הירי

 

 
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20