11:27 25/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > פרשיית ההטרדה בבנק לאומי: "הם גוננו על המטריד"

פרשיית ההטרדה בבנק לאומי: "הם גוננו על המטריד"

בלעדי: גורם שהיה מעורב בפרשיית ההטרדה בבנק לאומי לפני כעשור, חושף פרטים חדשים: "הבכיר קיים עם העובדת יחסי מין מלאים תוך ניצול והבטחה לקידום"

פרטים חדשים על פרשיית התקיפה המינית שהושתקה בבנק לאומי ונחשפה בערוץ 20: גורם שהיה מעורב בפרשייה מספר בשיחה עם ערוץ 20 על ניסיונות ההשתקה מצד בנק לאומי. "הם רק רצו להרחיק את המתלוננת", מגלה הגורם. "במקביל, הם מאוד גוננו על הבכיר שהטריד. הדרגה שלו בבנק היתה סגן מנהל כללי, בעל תפקיד מרכזי ובכיר".

ענבל גבריאל מספרת ל"פטריוטים": "בנק לאומי השתיק תלונה על הטרדה מינית"

עוד מספר הגורם כי העובדת התלוננה על יחסי מרות וסחיטה מצד הבכיר בבנק, שהיה המנהל הישיר שלה. "הבחורה פנתה והתלוננה על יחסי מרות. יחסי מין מלאים עם הבכיר תוך כדי ניצול והבטחות לקידומים. ניסו לעזור לה דרך המחלקה המשפטית אבל הבנק בלם את זה. אחר כך הסיפור הגיע אל ענבל גבריאלי והתקיימה פגישה עם גליה מאור, מי שהיתה מנכ"לית הבנק. בסיכומו של דבר סוכם שהיא תפרוש במסגרת תכנית נדיבה של פרישה מוקדמת ופיצויים". 

אלא שבזה לא הסתיימה הפרשייה. העובדת, מספר הגורם, הגישה תביעה כנגד המטריד שהתגלגלה לגישור אצל אחד מעורכי הדין המוכרים בארץ.

השתיק הטרדה מינית? בנק לאומי. צילום: פלאש 90
השתיק הטרדה מינית? בנק לאומי. למצולמים אין קשר לכתבה. צילום: פלאש 90

ענבל גבריאלי: "בנק לאומי השתיק פרשיית הטרדה מינית"

כזכוראמש (ד') סיפרה חברת הכנסת לשעבר ענבל גבריאלי בתוכנית "הפטריוטים" בערוץ 20, כי בתקופת כהונתה כחברת כנסת פנתה אליה עובדת "בנק לאומי" שטענה כי בכיר ממנה תקף אותה מינית ולאחר שהתלוננה, התבקשה לעבור מחלקה. העובדת סירבה והוכנסה לתכנית פרישה תמורת פיצויים. גבריאלי: "אנחנו הגענו איתה לפגישה עם גליה מאור. הבנק, כולל המנכ"לית העומדת בראשו, גוננו על העובד בצורה בלתי מובנת וסתמו לה את הפה בסוף בדיוק באותה דרך: חבילת פיצויי פרישה גדולה".

מנכ"לית לאומי לשעבר, גליה מאור. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לדברי גבריאלי, המקרה מזכיר מאד את פרשת מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר ציון קינן שפורסמה בימים האחרונים. "אני מכירה מקרוב מקרה כזה שקרה בבנק לאומי", סיפרה גבריאלי. "כשהייתי חברת כנסת בשנת 2004 – 2005 קיבלתי מייל מאישה שטענה שהותקפה מינית ממישהו בכיר ממנה, וכשהיא התלוננה הבנק החליט לפטר אותה ולשלוח אותה הביתה בלי כל מה שמגיע לה. היא פנתה אלי, אני ניסיתי לשכנע אותה שהדרך הטובה ביותר היא ללכת ולהתלונן. היא לא רצתה, היא חששה לעתידה הכלכלי. מי שהייתה מנכ"לית הבנק הייתה גליה מאור, אנחנו הגענו אליה לפגישה. הבנק, כולל המנכ"לית העומדת בראשו, גוננו על העובד הזה בצורה בלתי מובנת, וסתמו לה את הפה בסוף בדיוק באותה דרך: חבילת פיצויי פרישה גדולה".

"זה לא מה שהיא רצתה", הדגישה גבריאלי. "אחרי שהיא ידעה שהיא איבדה את העבודה שלה כי היא לא תוכל לעבוד שם, כי כולם מסתכלים עליה כאל מוקצה, היא אמרה 'לפחות אני אקח את הכסף ואלך'. אין חדש תחת השמש".

מבנק לאומי נמסר בתגובה: "הדברים שנאמרו הם כלליים ולא אחראים. למרות שהמערכת לא העבירה כל פרטים עניינים בנושא, ניתן לשער כי מדובר בפרשה שהתרחשה בשנת 2004 בבנק הערבי ישראלי ולא בבנק לאומי,  כשהדברים כבר התפרסמו בהרחבה בזמן המדובר".

בתגובה לטענות בנק לאומי, אמרה הבוקר (ה') גבריאלי לאתר ערוץ 20: "הפרשייה עליה אני מדברת אכן התרחשה לפני למעלה מעשור. היא התרחשה בבנק לאומי עצמו ולא בבנק הערבי כפי שטוענים היום בבנק לאומי.  המעשים בוצעו על ידי עובד בכיר בבנק וכלפי עובדת שהייתה כפופה לו. מנכ"לית הבנק דאז לא רק שהייתה מודעת לכל פרטי הפרשה, היא זו שבסופו של דבר נתנה את האישור בפני להכניס את המתלוננת לתוכנית הפרישה בפיצויים מוגדלים שעמדו על 300%. אני בעצמי ישבתי איתה בפגישה, במשרדה, כדי לדאוג לאינטרסים הכלכליים של המתלוננת".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"