פעיל השמאל הקיצוני נחקר בצהריים (א') באזהרה בגין תקיפת שרת התרבות מירי רגב, לאחר שפרקליטות המדינה אישרה את חקירתו. הפעיל, עו"ד במקצועו, נחקר בחשד להעלבת עובד ציבור, פגיעה בפרטיות ותקיפה ושוחרר בתנאים מגבילים. כהן, מייסד תנועת "באים לבנקאים", עומד בימים אלה לדין בגין עבירות דומות נגד בכירים במערכת הבנקאית ובהם מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק-עמינח.

מתוך "הפטריוטים" (א'-ה', 22:00)

כזכור, ביום חמישי הוטרדו השרה ובני משפחתה ברחוב דיזינגוף בתל אביב ע"י פעיל הרשת המזוהה עם השמאל הקיצוני. הפעיל התעמת עם רגב ותיעד את האירוע במצלמה כשהוא משתמש בביטויים קשים ונמוכים נגד השרה בנוכחות משפחה. גם בקשותיה של בתה הקטנה של רגב, כמו גם אלו של בעלה לא נענו על ידי פעיל השמאל הקיצוני שהמשיך בשלו. התוקף ליווה את רגב תוך כדי שצילם את מסכת הגידופים שהוא מפנה כלפייה וכלפי משפחתה, וזאת על אף התעלמותה של השרה ממנו. רגב ומלוויה שניסו לחמוק ממנו נכנסו למסעדה סמוכה.

לאחר התקרית הודתה השרה לדורשים בשלומה וציינה כי כהן הוא "מסוג המחיר שאיש ציבור ומשפחתו לא צריכים לשלם בחברה שלנו. בטוחה שהמשטרה תטפל בתוקף הזה כנדרש. לא מתרגשת ממנו ומשכמותו. נמשיך לעשות טוב לעם ישראל".

ההכפשה נמשכה גם לאחר התקרית

כהן וכלי תקשורת טענו כי במהלך התקרית רגב נכנסה לאכול במסעדה לא כשרה. מלשכת השרה נמסרה הכחשה גורפת. "שקר גס שנועד להמשך ההטרדה וההכפשה. כל מי שהיה ברחוב ראה שכדי להימנע מעימות ציבורי ברשות הרבים, השרה רגב נכנסה עם משפחתה למסעדה הראשונה בדרכה כדי להמתין לבואה של המשטרה. משראתה שהתוקף ממשיך לצלם ולהטריד בפתח המסעדה, דבר שגרם המולה בתוך המסעדה, היא יצאה והמשיכה בדרכה", לשון הודעת לשכת השרה.

"השרץ היחיד שנדבק אלי באירוע הזה היה האנרכיסט האלים הזה", אמרה רגב בתגובה. "השנאה והאלימות נגדי ביטאו את הניכור והשנאה שלו לישראל ולעם היהודי. האיש מייצג את השוליים המסוכנים ביותר המבקשים להרוס את מדינת ישראל. כל מי שמדינת ישראל יקרה לו, מימין ומשמאל, צריך להתנער מתופעות השוליים של השנאה העצמית האנטי-ציונית האלימה והמסוכנת".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא