אחרי ירי הרקטה לעבר – לפי דיווחים פלשתינים, תקפו הלילה (א’) מטוסי חיל האוויר בבית חנון שברצועת . מוקדם יותר בוצעה תקיפה נוספת של צה”ל של תשתיות טרור של חמאס בשטח הרצועה באמצעות כלי טיס וירי טנק. זאת כתגובה מיידית לירי הרקטה לעבר ישראל. בנוסף הגיב צה”ל בירי טנקים לעבר מטרות של חמאס בעזה. מדובר צה”ל נמסר כי “צה”ל ימשיך לפעול בנחישות בכל עת לשמירה על ביטחון תושבי מדינת ישראל”.

דיון הפטריוטים בנושא הרקטה ששוגרה אמש (א’) לשדרות

ברצועת עזה מדווחים על עשרות תקיפות של חיל האוויר הישראלי במהלך הלילה, ולפי דיווחי הפלשתינים בתי החולים בעזה העלו אמש את רמת הכוננות לגבוהה ביותר. תושבים בעוטף עזה דיווחו על תקיפה מאסיבית ופיצוצים רמים מכיוון הרצועה ומהתקיפה של צה”ל בבית חנון. התקשורת הפלשתינית מדווחת על פצוע אחד בן 17 באורח קל ו-3 ילדים שלקו בחרדה.

דובר הזרוע הצבאית של חמאס: “אם תכפה עלינו מלחמה – אנחנו מוכנים”.

מדובר צה”ל נמסר כי צה”ל תקף באמצעות כלי טיס של חיל האוויר מספר תשתיות טרור השייכות לארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. תקיפת תשתיות טרור אלה היא תגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר העיר שדרות מוקדם יותר היום המהווה איום על ביטחון אזרחי ישראל ופגיעה בריבונותה של מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הריבון ברצועת עזה והוא שיישא באחריות לכל אירוע טרור המבוצע ממנה.

התקיפות נשמעות בשדרות בבירור, ויש נפגע חרדה מהדי הפיצוצים. מאות תושבים עזבו באמצע אירוע קיץ שהתקיים אמש תחת כיפת השמים בעיר, אך רובם נשארו והמשיכו לחגוג.

שדרות לפני זמן קצר. צילום: בועז צברי
שדרות לאחר נפילת הרקטה. צילום: בועז צברי

היום בצהריים (א’) תקף צה”ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר תשתית טרור של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה וכן תשתית טרור נוספת באמצעות ירי ע״י טנק. צה”ל ימשיך לפעול בנחישות בכל עת לשמירה על ביטחון תושבי מדינת ישראל. דובר משרד הבריאות בעזה מאשר כי ישנו פצוע 1 במהלך התקיפה של צה”ל בצפון הרצועה.

רכזי הביטחון הישוביים הפועלים ביישובים במרחק 0-4 ק”מ מהגדר קבלו הנחייה להיות  בכוננות לאפשרות לירי נוסף. כמו כן, החקלאים קבלו הנחייה לעבוד רק עד ק”מ מהגדר ולא להתקרב אליה.

בתחילת החודש שעבר נורתה רקטת קסאם לכיוון ישראל, ופגעה בגן ילדים בעיר שדרות. חמישה בני אדם לקו בחרדה, ונזק כבד נגרם למבנה. בעקבות ירי הרקטה תקף צה”ל מהאוויר ארבע מטרות של חמאס בצפון ובמרכז רצועת עזה.

“ישראל לא צריכה לבדוק את הסבלנות שלנו”

מוקדם יותר אמש התקיים מצעד ‘אלקסאם’ ברפיח לזכרם של שלושת מנהיגי חמאס ראא׳ד אלעטאר, מחמד אבו שמאלה ומחמד ברהום שחוסלו על ידי צה”ל במבצע צוק איתן. התהלוכה עברה ברחובות רפיח והציגה כלי נשק, רובים ורקטות והסתיימה בכיכר השוהדאא׳, שם אבו עובידה דובר חמאס העביר מסר לעם וללוחמים ואמר כי “המצור בעזה לא ימנע מהגדודים לפתח את יכולותיהם ולא ישרת את המשך הרגיעה”. עוד הוסיף דובר חמאס ואמר כי “מי שיזרע זעם, יקצור הר געש”. בנוסף, בסיומו של המצעד הוצגה “הפתעה” – מתקן מאסר ועליו כיתוב בעברית “כלא 4 לאסירי האויב”, בניסיון להראות איום מרומז לתכניות חטיפה.

לפניה נערכה אף מסיבת עיתונאים ברפיח בה איימו אנשי חמאס על ישראל, בשל מצבו של העציר המנהלי בילאל כאייד. הזרוע הצבאית של החזית העממית ‘גדודי אבו עלי מוסטפא’ הודיעו כי לא יפקירו את חברם העציר המנהלי בילאל כאייד ואמרו כי “ישראל לא צריכה לבדוק את הסבלנות שלנו, ואנו מקווים כי המסר הזה ברור”.

 

צה”ל עצר הלילה 10 מבוקשים

כמו כן, במהלך הלילה עצרו כוחות צה”ל, משטרת מחוז ש”י ומג”ב ביהודה ושומרון עשרה ערבים מבוקשים.
חלק מהמבוקשים שנעצרו חשודים במעורבות בפעילות טרור ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון.
בעין אום-אשרייט שבבנימין נעצר מבוקש, במהלך המעצר מצא כוח צה”ל מטען צינור בבית המבוקש אשר הועבר לידי כוהב”ט. בבית לחם נעצר מבוקש פעיל ארגון הטרור הג’יהאד האיסלמי ובבית אומר נעצרו 2 מבוקשים.
בבית עווא נעצר מבוקש פעיל ארגון הטרור חמא”ס ובסריקות אמל”ח נמצא על ידי כוח צה”ל בשיתוף משטרת מחוז ש”י נשק מייצור עצמי מסוג קרלגוסטב. בדהרייה נעצר מבוקש אחד. בדיר צמת נעצר מבוקש פעיל ארגון הטרור חמא”ס. ובחברון נעצרו 3 מבוקשים, מתוכם שניים פעילי ארגון הטרור חמא”ס.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.