18 כבאיות ועשרות לוחמי אש, גדוד צנחנים, כוחות משטרה גדולים, מתנדבי היישוב וכמובן עובדי המועצה ובראשם אגף הביטחון עמלו במהלך כל הלילה על הלחימה באש שתפסה בישוב .

עשרות משפחות פונו מבתיהם, יחד עם עשרות בנות פנימיית אולפנה שעברו ליישוב טלמון. 2 קראוונים נשרפו כליל, תשתיות רבות מאוד ניזוקו אך אין פגיעות בנפש .

השריפה בדולב. צילום: הלל מאיר, TPS
השריפה בדולב. צילום: הלל מאיר, TPS

מוקדם יותר מסר מפקד גזרת בנימין כי האש חצתה את הכביש ועברה את גדר הישוב. כוחות נוספים הוקפצו מתחנות המחוז וממחוזות סמוכים. השריפה התפשטה בסמיכות לקו הבתים בשכונה העליונה של היישוב. תושבי השכונה הקרובה לגדר פונו.

תיעוד מהלהבות ביישוב דולב

השריפה התפשטה לכיוון קו הבתים בשכונה העליונה ,התושבים נתבקשו לפנות את בתיהם כוחות משטרה וכיבוי האש במקום.במקום פועלים חמישה צוותי כיבוי בסיוע ומתנדבים בסיוע מיכלית הוזעקו כדי להשתלט על השריפה.

כבאים פועלים בישוב דולב צילום: דוברות כב"ה מחוז יו"ש
כבאים פועלים בישוב דולב צילום: דוברות כב"ה מחוז יו"ש

תושבים ובנות האולפנה פונו מהמבנים אשר בקצה היישוב, 2 נערות לקו בחרדה. עד כה פונו 20 בתים. הלהבות גבוהות ומאיימות להתפשט לעבר מרכז היישוב. כוחות כיבוי האש נחלמים בשריפה.

הצתות גם בגוש עציון

עולה חשד כי פלסטינים הציתו מספר מוקדים ביער סמוך ליישוב גבעות שבגוש עציון. תושבי האזור מיואשים: "זוהי הרביעית השבוע, כל במספר מוקדים. לא תופסים את המציתים".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.


:עוד באותו נושא