22:10 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > צפו: תיעוד הפיגוע בשער הפרחים

צפו: תיעוד הפיגוע בשער הפרחים

גל הטרור נמשך: 2 מחבלים ניסו לדקור את כוחותינו בסמוך למערת המכפלה בחברון. מצבם של השוטרים שנדקרו בשער הפרחים מוסיף להיות חמור

תיעוד הפיגוע בשער הפרחים

פיגוע נוסף באזור חברון: שני מחבלים ניסו לדקור את כוחותינו בסמוך למערת המכפלה שבחברון. אין נפגעים לכוחותינו ושני המחבלים נוטרלו. אחד המחבלים מת במקום, השני נפטר מפצעיו לפני שעה קלה בבית החולים "שערי צדק" בירושלים.

שני חשודים תושבי חברון (בגילאי 17-20) הגיעו לעמדת חסם של משמר הגבול בסמוך למערת המכפלה. השניים עוררו את חשדם של לוחמי מג"ב המוצבים במקום, ונתבקשו לעצור לבדיקה.  בשלב הראשון החשודים לא נשמעו להוראות הלוחמים.

 הפיגוע בחברוןצילום: מדברים תקשורת

עם התקרבות הלוחמים אליהם, שלף אחד החשודים סכין וניסה לדקור את הלוחמים במקום. בתגובה הלוחמים פתחו באש לעברו תוך קריאות לחשוד השני לזוז הצידה בכדי לא להיפגע. בשלב זה החשוד השני שלף אף הוא סכין, בנסיון לפגוע בלוחמים.

לוחמי מג"ב ביצעו ירי לעבר שני המחבלים שממנו נהרגו המחבלים. בעקבות האירוע, לוחם מג"ב נפצע קל מאוד בידו.

אמיר ומוהנד ג'מל
אמיר ומוהנד ג'מל

שמות המחבלים הם מוהנד ג'מל ואמיר ג'מל, בני דודים תושבי חברון.

מוקדם יותר היום: פיגוע דקירה בירושלים

פיגוע דקירה בסמוך לשער הפרחים בירושלים: מחבל ערבי הסתער על שני שוטרים המוצבים במקום ופצע אותם באורח בינוני – קשה. המחבל, תושב מזרח ירושלים בשנות ה-20 לחייו, נוטרל ע"י השוטרים.

מתחקור הפיגוע עד כה עולה כי המחבל, ערבי תושב מזרח ירושלים בשנות ה-20 לחייו, הגיע בשעות הבוקר לאזור שער שכם כאשר ככל הנראה הסתיר סכין בבגדיו.

סמוך לשעה 7:30 לערך זיהה שוטר ושוטרת ההולכים לאורך רחוב סולטאן סולימאן לכיוון שער הפרחים, התקדם לכיוונם במהירות, שלף סכין אותה הסתיר בבגדיו הניף אותה לעברם ודקר את השוטר והשוטרת בפלג גופם העליון. על אף  הדקירה, השוטר נאבק בו, צעד צעד לאחור , דרך את נשקו, ירה לכיוונו ונטרלו.
השוטרים נפצעו באורח בינוני-קשה והמחבל נפצע באורח קשה.

מהמשטרה נמסר כי פעילותו המהירה של השוטר, שבוצעה בנחישות, תוך הפגנת אומץ לב, ודבקות במשימה על אף פציעתו הקשה הביאה לנטרולו של המחבל ומנעה פגיעה באנשי כוחות ביטחון וחפים מפשע נוספים.

צוותי מד"א בזירת הפיגוע הבוקר. קרדיט: מדברים תקשורת

דובר מד"א זכי הלר מסר כי "מדובר בשני פצועים, גבר ואישה, שמצבם בינוני-קשה, אחד מהם בהכרה מלאה, השנייה בהכרה מעורפלת ושניהם מטופלים ומפונים לבית החולים". המחבל נפצע באורח קשה ופונה אף הוא.whatsapp-image-2016-09-19-at-07-52-33

"הגיעה אלינו פצועה עם דקירה בצוואר", אמר ד"ר עופר מרין, מנהל יחידת הטראומה בבית החולים שערי צדק. "מצבה קשה מאוד, סיימנו את הטיפול ביחידת הטראומה ואנחנו מעבירים אותה לחדר ניתוח".

הפיגוע בשער הפרחים מגיע אחרי 3 ימים של טרור בלתי פוסק. אתמול בשעות הבוקר נפצע בינוני קצין צה"ל ביישוב אפרת לאחר שנדקר על ידי מחבל ערבי.  במהלך היום נתפסו שני מחבלים בגזרות שונות לפני שהצליחו לבצע פיגועי דקירה.

במהלך סוף השבוע  נרשמו כ-5 פיגועי דקירה, דריסה וזריקת בקת"בים, שהסתיימו בנטרול המחבלים ובפציעות קלות בלבד לכוחותינו.  

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

גדי איזנקוט וההשפלה בנבי סלאח. צילום: פלאש 90, צילום מסך

מילואימניקים לרמטכ"ל: חדד נהלים ומנע השפלה נוספת

בעקבות ההשפלה בנבי סלאח: סא"ל במיל' אייל פלטק פנה לרמטכ"ל גדי איזנקוט בדרישה לחדד את הנהלים במשימות של ביטחון שוטף: "ייבש הדיו מלתאר את גודל ועוצמת ההשפלה"