דף הבית > אקטואליה וחדשות > הצעירה שנפצעה בפיגוע ברכבת הקלה מתה מפצעיה

הצעירה שנפצעה בפיגוע ברכבת הקלה מתה מפצעיה

מחבל רצח בדקירות סכין צעירה ברכבת הקלה בירושלים. המחבל, בן 57 מראס אל עמוד, נעצר

אישה בשנות ה-20 לחייה נדקרה בידי מחבל בכיכר צהל בירושלים. היא פונתה לבית החולים הדסה הר הצופים אולם בשעה 14:00 בצהריים נקבע מותה של הנדקרת. מהמשטרה נמסר כי המחבל שנעצר הוא גמיל תמימי בן 57 מראס אל עמוד וכי הוא מוכר כמעורער בנפשו. הוא ניסה להתאבד השנה בבליעת סכין גילוח בבית חולים בצפון. ב 2011 הורשע בביצוע מעשים מגונים בבתו. הנרצחת היא צעירה בת 25, תיירת מאנגליה.

תיעוד מעצר המחבל. צילום: קבוצת מדברים תקשורת 

עוד נמסר כי מפונים שני פצועים נוספים: אישה כבת 30 בחודשי הריון מתקדמים שנחבלה בבטנה בזמן עצירת הרכבת וגבר בשנות ה-50 שנחבל ברגלו שניסה להימלט.

זאבי הנפלינג חובש רפואת חירום על אופנוע מד"א שהגיע ראשון למקום סיפר: "במקום הייתה המולה גדולה, שוטרים שהיו במקום הובילו אותי לתוך הרכבת שם שכבה צעירה בשנות ה- 20 כשהיא מחוסרת הכרה עם פצעי דקירה בפלג גופה העליון, הענקתי לה טיפול רפואי ראשוני מציל חיים וביצעתי פעולות החייאה".

תיעוד מתוך הרכבת. צילום: רפאל חיון, ביטחון שדה

עוד הוסיף הנפליג: "מיד הגיעו צוות ניידת טיפול נמרץ שלנו שהמשיכו בפעולות החייאה מתקדמות שמצבה אנוש. טיפלנו גם גבר בשנות ה 50 ואישה בהריון בשנות ה 30 שנחבלו במהלך האירוע ופינינו אותם לבית החולים שמצבם מוגדר קל."

הסכין שנמצאה בזירה. צילום: משטרה
הסכין שנמצאה בזירה. צילום: משטרה
פצוע מפונה מהזירה. צילום: מד"א
פצוע מפונה מהזירה. צילום: מד"א
נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

צה"ל על הפלת המטוס בסוריה: האחריות על משטר אסד

בתום תחקיר ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי הלילה בסוריה, מבהיר דובר צה"ל כי "כשנורה הנ"מ לעבר המטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר לא היו בשטח סוריה". ‬מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון