21:39 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > פוטין: "תלמדו מישראל"

פוטין: "תלמדו מישראל"

נשיא רוסיה ולדמיר פוטין החמיא בנאומו בכנס בנושא אסטרטגיה וביטחון למדיניות ישראל ומלחמתה בטרור: "היא אף פעם לא מוותרת"

מחמאה מנשיא רוסיה: בנאומו בכנס של  מכון וולדאי, החמיא נשיא רוסיה ולדמיר פוטין לישראל וקרא ללמוד את דרכי הפעולה הישראליות למלחמה בטרור: "תלמדו מישראל, ישראל אף פעם לא מוותרת".

דבריו של פוטין לגבי התנהלות ישראל נגד הטרור

עוד אמר פוטין על מדינת ישראל ומלחמתה בטרור: "היא נלחמת עד הסוף ובגלל זה היא שורדת. אין ברירה אחרת, חייבים להילחם, אם כל הזמן נוותר נפסיד".

הדברים נאמרו בכנס מכון וולדאי, פורום בינלאומי להחלפת דעות בנושאי אסטרטגיה ומדיניות חוץ, בו השתתפו 130 מומחים לאסטרטגיה ומדיניות חוץ, בהם ראשי מדינות בעבר ובהווה, מ-35 מדינות, כולל ארצות הברית ומדינות ערב.

דבריו של פוטין על ישראל נאמרו כחלק מנאומו בו ביקר את התפיסה האמריקאית במזרח התיכון, שלדבריו הובילה לאנרכיה באזור. "אני כל הזמן שומע: חאלב, חאלב, חאלב, מה הבעיה כאן? האם אנחנו יכולים להשאיר את קן הטרור הזה על כנו, או שצריך למחוץ אותו החוצה תוך מאמץ למזער את מספר האזרחים הנפגעים? אם עדיף לא לא לעשות שום דבר מול אלפו, אז גם למתקפה במוסול אין הצדקה", צוטט פוטין.

המתיחות בין רוסיה לארה"ב

המתיחות בין רוסיה לארה"ב כבר נמצאת בשלב מתקדם. בפגישה שנערכה לפני מספר שבועות בין המעצמות בנושא מלחמת האזרחים בסוריה, התבטאו מנהיגי שני הצדדים בעניין והסתייגו מהמפגש.

שר החוץ הרוסי הדגיש כי מדינתו תנקוט "צעדים מהותיים" במטרה לקדם הצעות קודמות של מועצת הביטחון של האו"ם שלא מיושמות ברוסיה בגלל ארה"ב, לטענתם. "עלינו לראות קודם באיזו מידה שותפינו יהיו מוכנים להיענות להחלטות מועצת הביטחון של האו"ם".

גם בבית הלבן הביעו הסתייגות מהפגישה עם הרוסים שאמורה היתה, לפחות באופן מוצהר, לפתור את המשבר בסוריה. "הצורך הדחוף מבחינתנו הוא להפחית איכשהו את פעולות האיבה ורמת האלימות, בייחוד באזור חלב", אמר סגן דובר מזכירות המדינה. "אומר רק שאנחנו מעוניינים לפתור את המשבר בסוריה באופן רב צדדי", השיב הדובר לעקיצה הרוסית.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליטל פתיח

תרבות ההסתה: יותר אויב ופחות פרטנר

ליטל שמש על ההסתה הפלסטינית שניתן למצוא בטלוויזיה וברחבי המדיה החברתית: "עד שלא יפסיקו עם ההסתה לשנאה ולרצח אי אפשר לקרוא לשכנים האלו 'פרטנר לשלום'"