1:19 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בנימין בן אליעזר הלך לעולמו בגיל 80

בנימין בן אליעזר הלך לעולמו בגיל 80

ברוך דיין האמת: השר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר נפטר לפני זמן קצר בבית החולים איכילוב בת"א. נתניהו: "שירת עשרות שנים את מדינת ישראל"

השר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר נפטר לפני זמן קצר בבית החולים איכילוב בת"א. בן-אליעזר סבל בתקופה האחרונה מבעיות בריאותיות קשות וטופל בבית החולים אסף הרופא עד שלפני מספר ימים הוא הועבר ליחידת טיפול נמרץ לב בבית החולים איכילוב בתל אביב.

הפטריוטים דנים בחייו ופועלו של ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר ז"ל

בנימין בן אליעזר ז"ל. צילום: פלאש 90
בנימין בן אליעזר ז"ל. צילום: פלאש 90

בן אליעזר שירת כ-30 שנה בצה"ל והשתחרר בדרגת תת-אלוף. כיהן כסגן ראש ממשלה, שר הביטחון בתקופת ממשלת שרון הראשונה והאינתיפאדה השנייה, שר לתשתיות לאומיות, שר המסחר והתעשייה ושר הבינוי והשיכון.

"הוא עומד למות בימים הקרובים"

רק לפני פחות מחודשיים, ביולי 2016, צוטט עורך דינו בדיון בעניינו: "בן אליעזר במצב סופני, הבנאדם גמור, מת, הוא לא יכול לבוא לדיון, הוא עומד למות בימים הקרובים". הדברים נאמרו על רקע כתב אישום חמור הכולל חמש פרשיות שעניינן עבירות שוחד, איסור הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס. עורכי דינו ביקשו מבית המשפט לבטל את כתב האישום בשל מצבו הרפואי אך בקשתם נדחתה.

השר והח"כ לשעבר הועבר לאחרונה למחלקת טיפול נמרץ לב של בית החולים אסף הרופא לאחר שהתגלתה בעיה בלבו. בן אליעזר, שסבל ממחלת כליות,  טופל במחלקה לטיפול נמרץ כללי ועקב עדות לבעיה בלבו הועבר להמשך בירור וניטור צמוד ביחידה לטיפול נמרץ לב.

בשבוע שעבר בעקבות ההידרדרות במצבו הרפואי עבר בן אליעזר ניתוח חירום. הוא נותח מספר שעות לאחר שאושפז ומצבו הוגדר מורכב אך יציב. לאחר סדרת בדיקות נקבע כי הוא יישאר לאשפוז להמשך בדיקות וטיפול רפואי. במהלך הלילה חלה הרעה במצבו והוא הוכנס לניתוח ומאז נמצא בן אליעזר תחת השגחה רפואית צמודה בבית החולים. כאמור, לפני זמן קצר נפטר בבית החולים.

גם לפני כחודש וחצי חש בן אליעזר ברע במהלך טיפול דיאליזה בשל מחלתו. הוא אושפז במחלקה הנוירולוגית בבית החולים אסף הרופא ונבדק חשד כי לקה באירוע מוחי.

בן אליעזר בתקופת כהונתו כשר ביטחון. צילום: לע"מ
בן אליעזר בתקופת כהונתו כשר ביטחון. צילום: לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר את תנחומיו בצער על מותו של בן אליעזר ואמר: "פואד שירת עשרות שנים את מדינת ישראל, כלוחם, כמפקד, כאיש ציבור וכשר בכיר בממשלה. הכרתי אותו והערכתי את תרומתו ואת דמותו המיוחדת. בשיחות רבות איתו הביע פואד את דאגתו ומחויבותו לעתיד המדינה שאותה כל כך אהב. יהי זכרו ברוך".

"לוחם עז נפש"

יו"ר האופוזיציה הרצוג הספיד את שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה לשעבר בנימין פואד בן אליעזר וכתב: "בנימין (פואד) בן אליעזר, נער בודד מעיראק, לוחם עז נפש שסיים שירות צבאי בדרגת תא״ל ומשם בדרך פוליטית מרשימה עד לעמדת שר הביטחון ויו״ר מפלגת העבודה".
עוד הוסיף הרצוג: "ניהלתי עם פואד בתקופה האחרונה שיחות רבות על העננה שרבצה עליו בשלהי חייו והוא שב והתעקש על חפותו. מוקף חברים ואוהבים רבים אנו נפרדים מאדם וחבר של רבים מאיתנו שנים רבות. תנחומי הכנים לרעייתו דולי, לילדיו ונכדיו ולצוות האהוב שלו איילת ואורי. יהי זכרו ברוך".

"אדם עתיר זכויות"

נשיא המדינה רובי ריבלין התייחס גם הוא לפטירתו: "פואד היה אדם עתיר זכויות, אשר העניק את מיטב שנותיו להגנת המדינה ולביצורה. תת אלוף בצה״ל, אשר שירת כמפקד יהודה ושומרון וכמתאם פעולות הממשלה בשטחים. בשנותיו הרבות כפרלמנטר וכשר עשה למען העם והמדינה במסירות ובלב חפץ. בלכתו, נעלה על נס את אהבתו לארץ הזו, את מסירותו לביטחונה, ואת כל שהעניק לה ולפיתוחה. יהי זכרו ברוך."

‏גם השר גלעד ארדן ספד לבן אליעזר ואמר: ״עצוב על פטירתו של פואד. איש ציבור אהוב ואוהב את הבריות. אדם רגיש וחם. קצין שתרם רבות לביטחון מדינת ישראל ושירת את המדינה רוב ימיו. יהי זכרו ברוך״.

השר נפתלי בנט הצטרף לדברים ואמר כי ״‏פואד היה לוחם למען ביטחון ישראל. ממבצע קדש ב-56׳ ועד האינתיפאדה השנייה חייו שזורים בדברי ימי עמנו. ‏היה לוחם, איש ציבור ומעל לכל – בן אדם״.

משפחתו הודיעה כי תסכים לתרומת קרניותיו להחזרת מאור עיניים.

ההלוויה תתקיים ביום שלישי 30.8.16, בשעה 15:30 (המועד נקבע עקב המתנה להגעת חלק מבני משפחתו השוהים בחו"ל).

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפקח נותן את הדו"ח לפעילים ברמת אביב. צילום: בית חב"ד רמת אביב ג'

עיריית ת"א נתנה דו"ח לחב"דניקים שהפעילו דוכן תפילין ונרות לשבת

פקח עירייה רשם דו"ח לחב"דניקים בגין העמדת דוכן תפילין וחלוקת נרות לשבת ברמת אביב