פגישתם של יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג ומקבילו הבריטי ג'רמין קורבין בוטלה, כך הודיעה השבוע  הבריטית.

יצחק הרצוג. צילום: פלאש90
לא מסתדר עם לוח הזמנים. . צילום: פלאש 90

הפגישה הייתה אמורה להתקיים בעת ביקורו של הרצוג הלונדון בעוד מספר שבועות ולעסוק בקשר בין ישראל לבריטניה.

ביטל פגישה עם הרצוג ג'רמי קורבין.
ביטל פגישה עם הרצוג .

במשרדו של קורבין הודיעו על ביטול הפגישה. "כעת נמסר לנו כי זה לא מסתדר עם לוח הזמנים של הרצוג בביקור הנוכחי", לשון הודעת הלייבור, "אנחנו מצפים לקראת הפגישה עמו בביקורו הבא".

קורבין נודע בשל התבטאויותיו האנטי ישראליות ואף אך אינו חריג במפלגתו. חלק מחברי מפלגתו אף הודחו מתפקידיהם בשל התבטאויות מסוג זה, ביניהם קן ליווינגסטון בכיר המפלגה שטען באפריל השנה כי "היטלר היה ציוני".

לאחר מכן  הזמין הרצוג את קורבין להוביל משלחת של חברי הלייבור ל"יד ושם" על מנת "למגר את המיעוט האנטישמי ולהגיע לביקור ב'יד ושם' כדי ללמוד את העובדות". מטעם קורבין השביו כי יבחנו את נושא הביקור שלא מתאפשר בשל לוח זמנים. ייתכן כי ביטול הפגישה מצד הרצוג הפעם לא היה מקרי.

קורבין השווה בין ישראל לדאעש

כזכור בחודש יוני השנה, עם הגשת דו"ח האנטישמיות של הלייבור, אמר מנהיג הלייבור בבריטניה, ג'רמי קורבין כי: "חברינו היהודים לא אחראים לפעולות של ממשלת נתניהו יותר מאשר חברינו המוסלמים אחראים לפעולות של ארגון דאעש". והשווה למעשה את ישראל לארגון הטרור הסוני "המדינה האיסלאמית" (דאעש). לדבריו, "מוסלמים לא צריכים להיות מוגדרים כסקסיסטים, אנטשימיים או חשודים – כמו שהדבר הפך לאחרונה לנורמה איסלמופובית. אנחנו שופטים אנשים על פי הערכים והפעולות שלהם".

 הפטריוטים מדברים על פרשת קורבין באולפן

ראש הממשלה הבריטי שהתפטר בעקבות משאל העם, תקף את קורבין בדיון בפרלמנט הבריטי וקרא לו להתפטר: "אולי זה משרת את האינטרס של המפלגה שלי שתישאר לשבת כאן, אבל זה לא משרת את האינטרס הלאומי. למען השם בן אדם, לך!". דבריו זכו לתשואות רמות בקרב חברי הפרלמנט הן מהלייבור והן ממפלגתו של קמרון, המפלגה השמרנית.

יו"ר האופוזיציה, בוז'י הרצוג, אמר אז בתגובה: "ההשוואה של קורבין בין דעאש לבין ישראל מזעזעת, בלתי מתקבלת על הדעת והיא בגידה בערכים אותם מייצגת תנועת העבודה ברחבי העולם- קורבין מייצג עמדה עקבית של שנאת ישראל. כמו ארנסט בוין הידוע לשמצה וכמו שבוין נכשל גם קורבין ייכשל".

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.