8:25 20/10/2017
דף הבית > כלכלה > "עשינו צעד לחיזוק מעמד הביניים במעשים ולא בדיבורים"

"עשינו צעד לחיזוק מעמד הביניים במעשים ולא בדיבורים"

שר האוצר הורה לקדם את החקיקה לביטול המכס על יבוא נעליים, בגדים ואביזרי הלבשה לתינוקות. המכס יבוטל כהוראת שעה כדי לוודא שההוזלה תתגלגל אל הצרכנים

לאחר הכרזת ביטול המס הקנייה על טלפונים ניידים, שר האוצר משה כחלון הנחה היום (ה') את רשות המסים לקדם את החקיקה לביטול המכס על יבוא נעליים, בגדים ואביזרי הלבשה לתינוקות.

מתוך כלכלי בלילה, ימים א-ה בשעה 23:00

כזכור, כחלק מתכנית "נטו משפחה" של משרד האוצר להפחתת יוקר המחיה ולהגדלת ההכנסה הפנויה, הודיע השר כחלון על החלטתו לבטל את שיעור המכס על ייבוא נעליים העומד על 12%, וכן לבטל את שיעור המכס על ייבוא בגדים ואביזרי הלבשה לתינוקות העומדים על 6%. במטרה לוודא שהורדת המכסים תגיע לצרכנים ולא תיעצר אצל היבואנים, בכוונת רשות המיסים ומשרד האוצר לבטל את המכס כהוראת שעה לשנתיים. ההוראה תתחדש אם אכן יוזל המחיר לצרכנים.

תכנית "נטו משפחה" כוללת הטבות במיסוי למשפחות עובדות, סבסוד צהרונים, תוספת נקודות זיכוי לנשים ולגברים בגין ילדים קטנים, הרחבת מענק עבודה והפחתת מכסים על בגדי תינוקות, הנעלה ומכשירים ניידים. התכנית צפויה להעלות את שכר הנטו של משקי הבית בכעשרות אלפי שקלים בשנה, בהתאם לאשכול הסוציו-אקונומי.

שר האוצר משה כחלון: "הישראלים העובדים צריכים לדעת שאנחנו יודעים לתת ולא רק לקחת, לתגמל ולא להקשות. במסגרת 'נטו משפחה' אנו מתקדמים עוד צעד לעבר הורדת מחירים של מוצרי ביגוד, הנעלה וסלולר שיקלו על יוקר המחיה. המשק הישראלי הוא משק חזק, יש מאחורי הכלכלה הזו אנשים חזקים, משלמי מיסים, משרתים ועובדים. והיום עשינו עוד צעד לחיזוק מעמד הביניים והמשפחות העובדות במעשים ולא בדיבורים".

שר האוצר כחלון בעת ההכרזה על תכנית "נטו משפחה". צילום: פלאש 90
שר האוצר כחלון בעת ההכרזה על תכנית "נטו משפחה". צילום: פלאש 90

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד: ״תכנית 'נטו משפחה' מכוונת בעיקר לשכבות החלשות ולמעמד הביניים הלוקחים חלק פעיל במעגל העבודה, במטרה לעודד תעסוקה, להפחית את יוקר המחיה ולאפשר הכנסה פנויה גבוהה יותר. זאת, כדי לדאוג לרווחה הכלכלית בגידול הדור הצעיר בכל משפחה ומשפחה. התוכנית שמה דגש על מענק עבודה לצד סבסוד צהרונים לשכבות החלשות ולנקודות זיכוי במקביל לסבסוד הצהרונים למעמד הביניים. כהשלמה, הפחתת המיסים במוצרים שנבחרו, תגדיל את כוח הקניה, את ההכנסה הפנויה ואת הצריכה הפרטית במשק".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

חיים כץ 19.10

שר הרווחה: "פרטי ההסכם עם הנכים עדיין לא הגיעו אלי"

שר העבודה והרווחה חיים כץ בראיון "להיום הזה" מבטיח כי העלאת קצבת הזקנה תעלה את כל האזרחים הוותיקים מעל קו העוני וגם: מתי יחל יישומו של ההסכם להעלאת קצבת הנכות?