בנתיב האבות שבגוש עציון התקיימה עצרת נגד הכוונה להרוס 17 בתים בהתאם לפסיקת בג"ץ.

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, , אמר: "יותר מדי זמן מדיניות מדינת ישראל נעה בכיוון לא נכון. יותר מדי שנים המדינה נתנה יד להרס ישובים. אלו הן פרות הבאושים של ממשלות קודמות. הממשלה הזאת שינתה את הכיוון והעבירה את חוק ההסדרה. המצב פה הוא פרי הבאושים של הממשלות הקודמות. ההרס של הוא הרס סתמי, אך יש עוד מה לעשות. אנחנו נשתמש בכל הכלים ונפעל בכל הכח לשמור על השכונה הזו".

השר בנט נושא דברים. צילום: מטה המאבק נתיב האבות
השר בנט נושא דברים. צילום: מטה המאבק נתיב האבות

השר לשיתוף פעולה אזורי, נשא אף הוא דברים: "גוש עציון בלב העם היהודי אלפי שנים. סמל לחזרת עם ישראל לארצו. כאן נלחמו על קיום יהודי במהלך הדורות ומכאן נאלצו לעזוב בפרעות ובמלחמת העצמאות. גם אחרי 70 שנות ריבונות עדיין אזורים בגוש עציון עדיין בלב המערכה על הבטחת עתידם. המתיישבים לא עשו רע לאיש ולא גזלו מאיש. ולא הוכח אחרת בביהמ"ש".

עוד הוסיף הנגבי: "אנשים שבאו למעשה חלומי ומוצאים עצמם במערבולת משפטית הפתרון הוא פשוט. כממשלה יש לנו את הכוח ואנו מחויבים לחזק את ההתיישבות בגוש עציון. לא רק היא אלא כלל חברי הכנסת. בינתיים, חייבים להקפיא את המהלכים לפינוי המשפחות. אני רוצה להודות לכם על שאתם מחזקים את ההתיישבות ומקווה נסדיר עד סוף חודש מרץ".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.