10:25 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > חקירת בל"ד: המשטרה עצרה חשודים נוספים

חקירת בל"ד: המשטרה עצרה חשודים נוספים

הבוקר (ד') ביצעה המשטרה מעצר של חשודים נוספים במסגרת חקירת עבירות הכספים של המפלגה הערבית. בל"ד: "רדיפה פוליטית"

יחידה ארצית של משטרת ישראל עיכבה הבוקר לחקירה 13 חשודים נוספים, בהם פעילים במפלגת בל״ד, במסגרת חקירת חשד לביצוע שורת עבירות מרמה בהקשר לכספים שהתקבלו במפלגה ושימשו למימון פעילותה.

ח"כ חנין זועבי טוענת כי מדובר ברדיפה פוליטית

על פי החשד חברו המעורבים בפרשה לגיוס כספים ולהסתרת מקורם ומסלולם, תוך ביצוע שורת עבירות שבמרכזן קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, זיוף, שימוש במסמך מזויף, הלבנת הון, עבירות על חוק מימון מפלגות ועל חוק הרשויות המקומיות ועוד.

בהתאם להתפתחות החקירה יובאו חשודים שייעצרו לדיון בהארכת מעצרם בהמשך, בבתי משפט בצפון ובמרכז.

בנוסף, בשעה זו מצויים במעצר 23 חשודים בפרשה, בהם בכירים ופעילים בבל״ד וכן עורכי דין ורואי חשבון, 6 מתוכם יובאו לבתי המשפט בבקשה להאריך את מעצרם היום ובעניינם של 17 יתקיימו דיונים מחר.

ממפלגת בל"ד נמסר בתגובה: "המעצרים האלו מהווים שלב נוסף ברדיפה הפוליטית נגד המפלגה, שמטרתה הברורה והשקופה היא לערער על תפקידנו הלאומי והדמוקרטי".

גייסו בחו"ל, דיווחו מישראל

החקירה החלה באישור היועמ"ש לממשלה הקודם, יהודה ויינשטיין, בהתאם להמלצת פרקליט המדינה, נוכח ממצאי דו"ח מבקר המדינה. החקירה לוותה מראשיתה על ידי הפרקליטות, תחילה ע"י פרקליטות מחוז צפון ובהמשך על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, כאשר פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה עודכנו בהתפתחויות במהלך החקירה. פעולות חקירה רגישות הובאו מראש לאישור היועץ המשפטי לממשלה.

  השחיתות בבל"ד. מתוך הפטריוטים 18.9.16

החקירה מנוהלת על ידי יחידה ארצית של משטרת ישראל ובסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור. בפעילות שבוצעה במשך החקירה הסמויה והבוקר, עם היציאה לחקירה גלויה, נטלו חלק כוחות ממספר מחוזות ויחידות של משטרת ישראל וכן מהיחידה לפיקוח על נותני שירותי מטבע במשרד האוצר.

ממצאי דו"ח המבקר שנערך בנושא ותוצרי חקירה סמויה יסודית ומעמיקה שניהלה יחידה ארצית של המשטרה, ביססו חשד לכך שבכירים ופעילים במפלגת בל״ד, בצוותא עם מעורבים רבים נוספים, בהם עורכי דין ורואי חשבון, ניהלו בשנים האחרונות מנגנון שיטתי לכאורה של יצירת מצג שווא אודות מקורם של מיליוני שקלים אשר הוכנסו לקופת המפלגה ושימשו למימון פעילותה, כל זאת, תוך הונאה של הרשויות ושל מבקר המדינה.

נרדפים? חברי הכנסת של בל"ד באסל גאטס, חנין זועבי וג'מאל זחאלקה. צילום: פלאש 90
נרדפים? חברי הכנסת של בל"ד באסל גאטס, חנין זועבי וג'מאל זחאלקה. צילום: פלאש 90

על פי החשד, מיליוני שקלים שהושגו לכאורה ממקורות שונים בארץ ובחו"ל, דווחו במרמה ככספים שמקורם לכאורה בתרומות ממאות רבות של תורמים בארץ.

במסגרת החקירה ביצעו בתחילת השבוע כוחות משטרה חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם, בהם משרדים שונים של המפלגה ותפסו מסמכים וחומרים וכן נכסים וחשבונות בנק הקשורים למעורבים, לצורך בקשות חילוט בהמשך.

החקירה הגלויה בראשיתה ומטבע הדברים בשלב זה לא יימסרו פרטים נוספים לפרסום.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

טראמפ חותם על צו ההגירה הראשון בינואר. צילום: צוות טראמפ

רגע לפני כניסתו לתוקף: שופט פדראלי חסם את צו ההגירה של טראמפ

אמש היה אמור להיכנס לתוקפו צו ההגירה החדש של נשיא ארה"ב טראמפ, אולם שופט מחוזי בהוואי הקפיאו בטענה שאין מספיק ראיות לכך שכניסת אזרחים מהמדינות המדוברות תזיק למדינה