דף הבית > אקטואליה וחדשות > עודפי הגבייה: הפחתת המס תיעשה באמצעות מתן נקודות זיכוי

עודפי הגבייה: הפחתת המס תיעשה באמצעות מתן נקודות זיכוי

שר האוצר משה כחלון מתכנן להפחית את מס הכנסה ובכך להגדיל את תשלום הנטו של מעמד הביניים. מדובר בעודפי הכנסות של כ–17 מיליארדי שקלים

במהלך סוף השבוע האחרון התבשרנו כי שר האוצר משה כחלון מתכנן להפחית את מס הכנסה ובכך להגדיל את תשלום הנטו של מעמד הביניים. עודפי הכנסות של כ–17 מיליארדי שקלים, שהגיעו למדינה מהכנסות חד פעמיות (כמו מיסוי עסקות מובילאיי וחברות נוספות שעשו אקזיטים יפים) יצרו עודפים נאים שבאוצר תהו לאן לנתב אותם.

שר האוצר זיהה את ההזדמנות להיטיב עם מעמד הביניים ועל הדרך לשפר את תדמיתו הפחתת מס ההכנסה תיעשה, ככל הנראה, באמצעות מתן נקודות זיכוי לבעלי הכנסה של בין אחד עשר ל 20 אלף שקלים. תשלום מס הבריאות ודמי ביטוח לאומי שהם המרכיב העיקרי בתשלום המס שאנו משלמים יישארו ללא שינוי.

בפועל מדובר בהפחתה של מאות בודדות בחודש למקבלי השכר. החלק השני בתוכנית ההטבות של כחלון יעסוק בהפחתת וביטול מכסים על מוצרי יבוא שאינם מיוצרים בישראל, כמו מקררים, ציוד אלקטרוני ותנורי בישול חשמליים — שהמכס עליהם הוא 12% שר הכלכלה אלי כהן תקף את "הליכוד" ואמר: " אנחנו לא מחוקקים חוקים נגד חקירות או חוקים שנוגעים ל-120 חברי הכנסת בלבד. אנחנו מחוקקים למען העם כולו".

באופוזיציה בריכו על הצעד של כחלון אך גם מתחו ביקורת: ח"כ איציק שמולי מהמחנה הציוני אמר שיש לנתב חלק מהכסף להפחתת מס ועם זאת יש להפנות תקציבים נכבדים לקשישים ולשכבות המוחלשות. המהלך צפוי להיכנס לתוקף במהלך שנת 2018.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

אולי יעניין אותך גם

"70 כלבי הגנה ביהודה ושומרון": הכירו את יחידת הכלבנים הארצית

יחידת הכלבנים לישראל הוקמה במהלך האינתיפאדה השנייה על רקע פיגועי החדירות לישובים. מפקד היחידה: "היחידה פועלת בשלושה תחומים עיקריים: ביטחון, הצלה ואיתור נעדרים"