החקלאים מדווחים על מחסור בגידולים ומתריעים מפני עליית ממש כמו בשנה שעברה, וכל זה רגע לפני שהחגים המתקרבים.

עליית מחירי העגבניות ממשיכה. "כלכלי בלילה"

רמת המחירים כרגע גבוהה אבל עדיין לא הגיעה לשיאה לפחות ביחס לשנה שעברה. כל שנה בקיץ ניתן לראות מחסור בעגבניות זה קורה משתי סיבות, החום הכבד והוירוס שתקף את העגבניות גם בשנה שעברה וגם השנה. עם המחסור הזה המחירים ממשיכים לעלות.

בשנה שעברה הגיעו מחירי העגבניות ל-15 שקלים לקילוגרם, המחירים האמירו. אבל השנה המחסור החל לפני חודש אבל עדיין המחירים יקרים יחסית לשנה שעברה, אך ברשתות השיווק תמצא מנעד מחירים רחב כי יש העדפה למכור את העגבניות במחיר "הפסד" ולהרוויח על הפרי או הירק האחר שייקנה.

השוואת מחירי העגבניות ברשתות השיווק הגדולות
השוואת מחירי העגבניות ברשתות השיווק הגדולות

למד משנה קודמת והחליטו לבצע מכסות ללא מכס על יבוא בגלל המחסור כבר מעכשיו. זה יכנס לתוקף ב-1 בספטמבר עד תקופת סוף החגים. השאלה אם זה יעזור למחירים להשאר כמו שהם אם לא לעלות יותר.

משרד החקלאות טוען שזה הפתרון. החקלאים לעומת זאת אומרים שזה הפתרון המהיר להרוס את ענף החקלאות באופן מהיר.

ג', חקלאי מגדל עגבניות מעוטף עזה אומר לערוץ 20: "אם הם חושבים שביבוא הם פותרים את הבעיה, שיעשו. בסוף לא יהיו אני מבטיח לך. לא ישארו במדינה, אנחנו נחיה רק על יבוא, אני מציע שהמדינה תיקח את עצמה בידיים, ואיום לי בעיה שתייבא ושתעשה מה שהיא רוצה. אבל שתעשה לנו איזו תקרה שלפחות החקלאים לא יפסידו. אפשר לספוג הפסדים שנה, שנתיים שלוש, אחרי זה זהו"

 

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.