בשבוע שעבר דווח על נשים מוסלמיות ראשונות שסולקו מהחופים ונקנסו, בצרפת מפרסמים בימים האחרונים תיעודים של הניגשים למוסלמיות בחופים, מורים להן להסיר כיסויי גוף גם כשלא מדובר בבורקיני – ומסלקים את חלקן באיומי גז מדמיע.

דיון הפטריוטים בנושא השוטרים שהפשיטו מוסלמית מ""

אתמול פורסמו תמונות שבהן נראים שוטרים פושטים על בעיר ניס ומורים לאישה ששכבה בחוף כשגופה מכוסה לפשוט אותו לעיני כולם – אף שכלל לא מדובר בבורקיני. סרטון אחר שהתפרסם אתמול בצרפת תיעד שוטרים מחכים לנשים מוסלמיות עד שיצאו מהמים בחוף בניס ומזהירים אותן בגלל כיסוי הראש שלהן. שתי נשים אולצו לעזוב את החוף אף שלא לבשו בורקיני.

"בגדי ים אלה מהווים סכנה לסדר הציבורי"

בשיאה של עונת הרחצה ועל רקע החשש הגובר מטרור איסלאמי באירופה בכלל ובצרפת בפרט, הודיע ביום שישי האחרון ראש עיריית קאן על תקנה חדשה האוסרת על נשים ללבוש בורקיני או כל בגד אחר המכסה את כל גופן בחופי הים.

לפי עיריית קאן, בגדי ים אלה אינם מכבדים "מוסריות וחילוניות" ומהווים סכנה לסדר הציבורי. הבגדים האלו "שמצהירים על השתייכות דתית בצורה כה בולטת, בעוד והאתרים הדתיים שבה נמצאים תחת מתקפת טרור, עשויים לייצר סיכונים לסדר הציבורי", דברי דויד ליסנאר, ראש עיריית קאן.

מי שתפר את התקנה, שתחול במהלך חודש אוגוסט, תאלץ לשלם קנס של 38 אירו.

אילוסטרציה: נשים מוסלמיות בחוף הים. צילום: פלאש 90

תקנה זו מצטרפת לקריאות בצרפת ובגרמניה לחוקק חוק שיאסור לבישת בכלל במרחב הציבורי. פוליטיקאים בצרפת וגרמניה פועלים לייסוד חוק שכזה, אך נתקלים בהתנגדויות וויכוח ציבורי באשר לנכונותו.
בין המתנגדים, שר הפנים הצרפתי, תומאס דה מייזר, שמדגיש כי הדבר "בעייתי מבחינה חוקתית ואי אפשר לאסור כל דבר שאנו לא מסכימים איתו".

סיפרה שסיאם לבשה רק חיג'אב פשוט, ושכשהשוטרים התקרבו אליה והתעמתו איתה היא ספגה קריאות גנאי מהסובבים, והם צעקו לה לעזוב את צרפת ו"לחזור הביתה". סיאם עצמה סיפרה שבני משפחתה הם אזרחים צרפתים כבר שלושה דורות. השוטרים רשמו לה קנס, וכמו במקרים קודמים – היא תספוג רישום פלילי. "היום אסור לנו להיות בים, ומה יקרה מחר – יאסרו עלינו להסתובב ברחוב?", שאלה.

הפטריוטים

הפטריוטים:עוד באותו נושא