איילת שקד, שרת המשפטים, מייצרת סדר חדש במחלקת הייעוץ והחקיקה במשרדה. בכוונתה של שרת המשפטים לפצל את סמכויות החקיקה, ההסדרה והאכיפה באזורי ההתיישבויות ביהודה ושומרון.

מוטב מאוחר? מתוך 'הפטריוטים' הערב (ה')

בתוך כך, דינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה – הנחשבת ל"סדין אדום" בימין ובציבור הדתי עקב גישתה האקטיביסטית – צפויה לאבד חלק ממרחב הסמכויות שברשותה.

נכון להיום, תפקידה של זילבר עוסק באכיפת החוק בשטחי יהודה ושומרון, בטוהר מידות והסדרי ניגוד עניינים לעובדי מדינה, תמיכות המדינה במוסדות ציבור. שינוי המדיניות של איילת שקד יצמצם את סמכויותיה של זילבר לתחום הביטחוני בלבד.

בנוסף, משנה ליועמ"ש ארז קמיניץ ימונה לעסוק בנושאי התכנון, הבניה והמקרקעין ביו"ש, המשנה ליועמ"ש רז נזרי כמשנה חקיקה ירכז את נושא השוואת החקיקה ואילו המשנה ליועמ"ש לענייני משפט בינלאומי, רועי שיינדורף, יעסוק בפן הבינלאומי.

ככל הנראה, החלטותיה של שרת המשפטים הושפעו מהביקורת הקשה כנגד זילבר בעקבות עימותים חוזרים ונשנים שיצרה עם הציבור הדתי, החרדי והמתיישבים ביו"ש.

ביולי 2015 ננזפה דינה זילבר על ידי השרה שקד משום שהוציאה חוות דעת שלילית על הצעת חוק שאושרה בוועדת השרים לחקיקה. בספטמבר 2016 אמרה שקד אמרה לח"כ משה גפני (יהדות התורה) כי זילבר חורגת מסמכויות תפקידה.

הפטריוטים

הפטריוטים