"כולנו תומכים בו. הוא בחור לתפארת וחייל מצטיין שנקט בעמדה שבה היה צריך לנקוט", כך אמרה ל-Ynet סבתו של צה"ל המופיע בסרטון השמצה של ארגון השמאל הקיצוני 'בצלם'. בראיון סיפרה הסבתא: "אני גאה בו, הוא לא חרג מסמכותו, עשה שיקול דעת נכון ופעל בהיגיון ובשכל. הוא הרגיע את הרוחות כבוגר ולא פעל בפזיזות".

מתוך הפטריוטים, ימים א-ה בשעה 22:00

"לא ידעתי אף פעם לאיזה תפקיד הוא הגיע, אבל כשראיתי אותו בסרטון, עם כל הציוד הזה, חשבתי לעצמי 'כל הכבוד שהבחורים האלה נמצאים שם, שומרים על המקום ומגינים על המולדת, בלי להביע דעה פוליטית. ש'' יפעלו כמה שהם רוצים, לא נפריע להם, אבל כשהם נכנסים לתחומים לא להם, אז שיעמדו בצד", הוסיפה סבתו של הקצין.

כזכור, השבוע פרסם ארגון "בצלם" פוסט ובו תמונתו של של חייל בפעילות מבצעית שנערכה לפני כשלושה חודשים סמוך ליצהר כשסביב ראשו מסומן עיגול אדום. הפוסט, שמתבסס על כתבה בעיתון "הארץ"  מופיעים פרטים אישיים אודות החייל ומאשימים אותו שפעל באלימות נגד פלסטינים, חרף חקירת מצ"ח שנפתחה ולא מצאה רבב בפעילותו. הפוסט גרר תגובות זועמות וגל גינויים. בתגובה לפוסט פרסם דובר צה"ל הודעת גינוי לארגון "בצלם".

"נחצה קו, מדובר במערכת שצוברת תאוצה ומדאיג אותי מאוד שעושים שיימינג, ועוד לחיילים ולקצינים הכי איכותיים שיש לנו, כמו מגדס"ר נח"ל", אמר קצין בכיר מאוגדת יו"ש. "לערוך סרטון אפשר תמיד, אבל אם אנחנו מתנהגים כפי שהקצין התנהג, אין לנו מה לדאוג". עוד הוסיף: "אנחנו מכינים את הכוחות לא לאבד טמפרמנט במצבים האלה, לצייד אותם בכלים כי כיום זה חלק מהמקצוע. זה אימון לכל דבר לעמוד מול מצלמה".

"הוא קצין מעולה שפעל בנחישות", סיפרו בחטיבת הנח"ל. "הגדוד פעל באותו שקט מקצועי לכל אורך חודשי התעסוקה בגזרת השומרון, גם בחיכוכים בין פלסטינים למתנחלים סביב יצהר. ברגע שאתה פועל בחוכמה, אתה לא נופל בפח".

צילום מסך מתוך הפוסט של בצלם
תמונת הקצין מתוך הפוסט של 'בצלם'

פנייה לצה"ל: הפסיקו לשתף פעולה עם 'בצלם"

בעקבות תגובת דובר צה"ל, האלוף מוטי אלמוז, קרא מנכ"ל ארגון 'חוננו', שמואל (זנגי) מידד, לנתק את קשרי העבודה הקיימים בין צה"ל לבין ארגון השמאל הקיצוני. "במסגרת הליווי המשפטי של חוננו לחיילי צה"ל, אשר לדאבוננו עומדים למשפט לעיתים על רקע פעילותם המבצעית, במקרים רבים בדחיפה ובעידוד של 'בצלם' ודומיהם, נחשפנו למסמך שהדאיג אותנו מאד", סיפר מידד.

"במסך אשר חתום עי" סא"ל מפרקליטות מבצעים של הפרקליטות הצבאית, כותב הפרקליט למנכ"ל 'בצלם' כי במהלך השנים ישנו 'העמקה של הדיאלוג הפורה' עם הארגון ו'גיבוש נהלי פעילות משותפים'. ואני שואל את האלוף אלמוז: 'בצלם' הם מוצאי דיבתנו רעה או פרטנרים לשיתוף פעולה פורה עם צה"ל?".

"לי התשובה ברורה. אני שמח לראות שכעת גם צה"ל מבין זאת", אמר מידד. "אני קורא לשר הביטחון, לרמטכ"ל ולכל הגורמים הרלוונטיים להורות באופן מידי על הפסקת שיתוף הפעולה עם כל הארגונים הרודפים את חיילי צה"ל. לא יתכן כי ביד אחת צה"ל ישתף פעולה עם ארגונים אלו נגד חיילינו, וביד השנייה יצהיר כי הם מוצאי דיבתנו. נתקו עימם הקשר".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.