השיחה הנשיאותית הראשונה: הנשיא הנבחר דונלד  הזמין את ראש ממשלת ישראל בנימין לפגישה בארה״ב "בהזדמנות הראשונה". ראש הממשלה בנימין שוחח לפני זמן קצר בטלפון עם הנשיא הנבחר של ארצות הברית דונלד . נתניהו בירך את על ניצחונו בבחירות ואמר לו כי אין לארצות הברית בעלת ברית טובה יותר מישראל.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי שני המנהיגים שמכירים אחד את השני שנים רבות ניהלו שיחה חמה ולבבית. בשיחה עלו גם סוגיות אזוריות. הנשיא הנבחר טראמפ הזמין את ראש הממשלה נתניהו לפגישה בארצות הברית בהזדמנות הראשונה. ראש הממשלה נתניהו אמר לנשיא הנבחר טראמפ כי גם רעייתו שרה מצפה לפגוש אותו ואת רעייתו מלניה.

טראמפ מסייע לנתניהו בקמפיין הבחירות ב-2013

בברכה מצולמת ששלח ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא האמריקאי אמר: "אני מברך את הנשיא הנבחר של ארצות הברית דונלד טראמפ. הנשיא הנבחר טראמפ הוא ידיד אמת של מדינת ישראל. נפעל יחד כדי לקדם את הביטחון, היציבות והשלום באזורנו"

עוד המשיך נתניהו וסיפר על הכוונה לחזק את הקשר אחרי תקופה רופפת בקשרים בין הנשיאים. "הקשר האיתן בין ארצות הברית לישראל מבוסס על ערכים משותפים, אינטרסים משותפים וגורל משותף. אני בטוח שהנשיא הנבחר טראמפ ואני נמשיך לחזק את הברית הייחודית בין ישראל וארצות הברית ונביאה לגבהים חדשים".

פגישת נתניהו - טראמפ, צילום: לע"מ
פגישת נתניהו – טראמפ, צילום: לע"מ

תגובות הפוליטיקאים בישראל:

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין ברך את הנשיא הנכנס: "אני מבקש לברך את הנשיא הנבחר דונאלד טראמפ, את משפחתו ואת העם האמריקאי כולו אשר הוכיחו שוב לעולם כולו את משמעות היותם הדמוקרטיה הגדולה בעולם. אתגרים רבים עומדים לפתחך אדוני הנשיא, מבית ובעולם כולו. ישראל, בת הברית האיתנה ביותר של ארצות הברית, עומדת לצד ידידתנו ושותפתנו בכל אתגר שיקרה בדרכנו ואין לי ספק כי הקשרים בין המדינות ימשיכו ויתחזקו גם בתקופת נשיאותו של טראמפ."

יו"ר הקואליציה יצחק הרצוג כתב הודעה קצרה: " לנשיא הבא של האומה החזקה ביותר בעולם: דונלד טראמפ".

איילת שקד, שרת המשפטים ברכה: "אני מברכת את הנשיא הנבחר של ארצות הברית הנבחר דונאלד טראמפ, ידיד אמת של ישראל. אני בטוחה שטראמפ ידע לנתב באומץ את העולם החופשי ליעדים מוצלחים אל מול המלחמה העולמית בטרור. זאת הזדמנות לממשל האמריקאי להעביר את שגרירות ארצות הברית לירושלים, בירת ישראל הנצחית. הדבר יסמל את הקשר ההדוק והידידות האמיצה בין שתי המדינות".

ח"כ ציפי לבני כתבה גם היא: "ברכות לנשיא הנבחר דונלד טראמפ. מקווה שיממש בפועל את מה שהבטיח בנאום התודה, לא בקמפיין"

טראמפ תמך בנתניהו בקמפיין בחירות שלו

"שמי דונלד טראמפ ואני מעריץ גדול של ישראל" אמר טראמפ לפני יותר מ-3 שנים בתשדיר קמפיין הבחירות של נתניהו "ראש ממשלה חזק משמעותו מדינה חזקה, ובאמת יש לכם ראש ממשלה נהדר" אמר טראמפ ב-2013.

"בנימין נתניהו אין כמוהו" הוסיף "אז בחרו בבנימין, הוא איש מדהים"

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.