0:09 19/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתניהו: "נמשיך לקוות ולהתפלל לרפואתו של פרס"

נתניהו: "נמשיך לקוות ולהתפלל לרפואתו של פרס"

רה"מ הגיע לבקר בביה"ח תל השומר את הנשיא לשעבר שמעון פרס המאושפז מאז אתמול. מוקדם יותר נודע כי חל שיפור קל במצבו של פרס

הערב (ד') ביקר ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית החולים שיבא תל השומר, במחלקה בה מאושפז הנשיא לשעבר שמעון פרס. אמש לקה פרס באירוע מוחי ואושפז. נתניהו נפגש עם הצוות הרפואי ועם בני משפחתו של פרס וחיזק את ידם.

הפטריוטים מדברים על פועלו של פרס

"התרשמתי שיש פה בבית חולים שיבא צוות יוצא מן הכלל של רופאים ורופאות, מטפלים ואחיות, צוות יוצא מן הכלל שמטפל באדם יוצא מן הכלל", אמר נתניהו. "אצל שמעון יש חיוניות גדולה, הוא צעיר ונמרץ ויש תקווה. ויש תפילה והתפילה שלי לפחות התחזקה היום כשראיתי את הטיפול המסור וגם את סימני התקווה. אנחנו נמשיך כולנו לקוות ולהתפלל ולסמוך עליכם".

ראש הממשלה בביקורו היום בתל השומר
ראש הממשלה בביקורו היום בתל השומר

"יש שיפור וזה טוב"

אחר הצהריים (ד') עדכן מנהל בית החולים שיבא בתל השומר, פרופסור יצחק קרייס, על שיפור קל במצבו של הנשיא התשיעי. הערב צפוי הצוות הרפואי להתכנס ולדון שוב במצבו של פרס.

"אחרי 24 שעות של טיפול אינטנסיבי במר פרס אני יכול לומר שלמרות שמצבו עדיין קשה, הוא יציב ויש שיפור מסוים", סיפר קרייס, "הוא קצת יותר ערני, אנחנו מתרשמים שמצבו הנוירולוגי קצת יותר טוב. הוא עדיין מורדם ומונשם, ויציב מבחינת כל הפרמטרים האחרים. אנחנו עושים ככל שביכולתנו כדי לעשות את הטוב ביותר ולשמור עליו מבחינה רפואית, מבחינה קלינית".

עוד הוסיף הפרופסור "אני רוצה לומר משהו גם על המשפחה שלו ועל הצוות שמלווה אותו, שלא רק שותף לתהליך וקבלת ההחלטות אלא גם מסייע לנו רבות בטיפול בו, במעקב אחריו, בקשר איתו. אנחנו נמשיך לעקוב אחריו ב-24 השעות הקרובות ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי. היום אני יכול לומר שלמרות שצריך לחכות, יש שיפור וזה טוב".

הצוות הרפואי מודיע על השיפור הקל במצבו של הנשיא היום. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
הצוות הרפואי מודיע על השיפור הקל במצבו של הנשיא היום. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חתנו ורופאו האישי של פרס, פרופ' רפי ולדן, סיפר: "אני בא זה עתה ממיטתו של פרס. הוא הגיב יפה מאוד, הבין את המדובר אליו ולחץ את ידי בחום. אנחנו מתרשמים שמצב ההכרה שלו השתפר באופן ניכר כפי שפרופ' קרייס אמר לעומת מה שהיה בשעות הקודמות"."

נמשיך להרדים אותו בכדי להקל עליו, לא כי המצב מחייב את זה אלא כדי להקל עליו, שלא יתאמץ בנשימה, שלא יתרגש מהדברים סביבו שעלול להעלות לחץ דם. ההרדמה קלה מאוד, מאפשרת לו לנוח מנוחה שלמה ונותנת תנאים אופטימליים למוח שלו להתאושש", הוסיף וולדן.

אמש בשעות הצהריים פונה הנשיא לשעבר שמעון פרס בן ה-93, לבית החולים שיבא בתל השומר לאחר שחש ברע. בשעות הלילה לקה באירוע מוחי ואושפז במחלקת טיפול נמרץ. בדיקת CT העלתה כי הוא סובל מדימום חמור במוחו והוא הורדם והונשם. בבית החולים הובהר אז כי הליך כירורגי או תרופתי במצבו איננו יעיל ולפיכך לא יתבצע. הדימום פסק וכעת חל שיפור קל במצבו.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_5

"עיתונאים לא צריכים לארגן הפגנות"

עיתונאי "ידיעות אחרונות" יועז הנדל הודיע שיארגן הפגנה נגד השחיתות שבה יקחו חלק אנשי ימין. הפטריוטים פחות התחברו