4:21 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתניהו: "לא הוצע לנו יותר כסף – אלו סילופים ובדיות"

נתניהו: "לא הוצע לנו יותר כסף – אלו סילופים ובדיות"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס בפתח ישיבת הממשלה להסכם הסיוע האמריקאי ואמר כי "מעולם לא הוצע לנו יותר כסף"

התייחסות ראשונה של ראש הממשלה לביקורת שהוטחה בו בעקבות הסכם הסיוע שנחתם עם ארה"ב: "אני שומע כל מיני רעשי רקע ודיסאינפורמציה על ההסכם. אני מבקש להבהיר: מעולם לא הוצע לנו יותר". את הדברים אמר בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (א').
הסכם הסיוע עם ארה"ב. מתוך הפטריוטים 18.9.16
נתניהו הבהיר כי "לא הוצע לנו יותר כסף, אפילו לא דולר אחד, ולא הוצעו לנו טכנולוגיות מיוחדות. אלו סילופים ובדיות של גורמים אינטרסנטיים, או שהם אינם מצויים בעובדות או שהם מסלפים את העובדות, והם גם כמובן משדרים כפיות טובה, וזה בעיניי הדבר העצוב ביותר, כפיות טובה אל מול ידידתנו הגדולה והטובה ביותר, ארצות הברית".

"בשבוע שעבר חתמנו על הסכם הסיוע הביטחוני עם ארצות הברית לעשור הקרוב. ישראל תקבל 38 מיליארד דולר כדי לחזק את העוצמה הצבאית שלנו וכדי לחזק את מערכות ההגנה שלנו נגד טילים. אני מבקש להודות לנשיא אובמה, לקונגרס האמריקני, לעם האמריקני. התמיכה בישראל בארצות הברית חזקה מאי פעם, היא חוצה מפלגות, היא חובקת את ארצות הברית לאורכה ולרוחבה והיא באה לידי ביטוי בהסכם זה. זהו הסכם הסיוע הגדול ביותר שארצות הברית העניקה למדינה כלשהי בתולדותיה, וההסכם הזה מוכיח את עומק היחסים ואת עוצמת היחסים בין ישראל לארצות הברית".

נתניהו ישיבת ממשלה 24.7
סילופים ובדיות. נתניהו. צילום: לע"מ

ראש הממשלה התייחס גם לגל הטרור שהתגבר: "הבוקר ובסוף השבוע נעשו מספר ניסיונות לפגוע בחיילי צה"ל ובאנשי כוחות הביטחון. אני משבח את התגובה המהירה של החיילים, של השוטרים, ואני שולח איחולי החלמה בשם הממשלה כולה לפצועים.

"לקראת חגי תשרי רף הסיכון עולה. צה"ל והמשטרה מעבים כוחות, גורמי הביטחון נמצאים בערנות מוגברת, ואני אפגוש אותם היום כדי להבטיח שנהיה מוכנים להגן על אזרחנו בתקופה הרגישה הזאת. במקביל עינינו נשואות גם לצפון. לא ניתן לפתוח ברמת הגולן חזית נוספת נגד מדינת ישראל, לא שם ולא בשום גזרה אחרת.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפקח נותן את הדו"ח לפעילים ברמת אביב. צילום: בית חב"ד רמת אביב ג'

עיריית ת"א נתנה דו"ח לחב"דניקים שהפעילו דוכן תפילין ונרות לשבת

פקח עירייה רשם דו"ח לחב"דניקים בגין העמדת דוכן תפילין וחלוקת נרות לשבת ברמת אביב