דיון שיזמו מפלגות השמאל בנושא "ההזדמנויות ההיסטוריות לשיתופי פעולה כלל אזוריים" התקיים הערב במליאת הכנסת. את הדיון יזמה סיעת מרצ אליה הצטרפו סיעות המחנה הציוני והרשימה המשותפת. לאחר שהפוליטיקאים מהשמאל תקפו את ראש הממשלה עלה האחרון להשיב: "מצבה המדיני של ישראל מצוין, אמר. "הפכנו את ישראל לכח עולה. טראמפ, פוטין, נשיא סין, נשיא הודו, ראש ממשלת בריטניה, כולם מכירים בזה. וכל זה קורה כי הפחתנו את הרגולציה, שיפרנו את הכלכלה וזה לא בא על חשבון הגדלת הפערים. המדד שפרסמה היום הלמ"ס מוכיח שאי השוויון בירידה".

רה"מ בנימין נתניהו נואם בכנסת צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
רה"מ בנימין נתניהו נואם בכנסת צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר מכן עבר ראש הממשלה לדבר על עוצמתה הביטחונית של ישראל ואמר כי "ישראל חזקה כפי שלא הייתה מעולם". באשר להזדמנויות המדיניות אמר נתניהו כי ישראל עומדת כתף עם כתף לצד מדינות ערב המתונות.  "ההתייצבות הזו וההתקרבות הזו טובה לביטחון ולדעתי טובה גם בסופו של דבר לשלום", אמר.

"נבצר ממני מסיבות מובנות לפרט כל מה שאנחנו עושים להידוק היחסים עם מדינות ערב. אם אתם חושבים שאני אומר סתם ושזה לא באמת קורה, יש כאן אנשים שנמצאים בוועדות מסווגות והם יודעים את האמת. איראן צריכה לדעת שלא נסכים להתבססות שלה בסוריה. שום דבר לא יעצור אותנו".

באשר למצב הפוליטי אמר ראש הממשלה: "אתם רוצים שאעזוב כבר מהיום הראשון בו נבחרתי בפעם הראשונה, אחר כך בפעם השנייה, אחר כך בפעם השלישית ואחר כך בפעם הרביעית. מעניין מה יהיה בפעם החמישית. מה לעשות? ראש ממשלה מחליפים בקלפי".

מנגד, תקף יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, את נתניהו וטען כי הוא מסרב לנהל משא ומתן עם הפלסטינים ולא עושה את הצעד הבסיסי הדורש להיפרד מהם. עוד האשים הרצוג את ראש הממשלה בכך שהוא "מסית נגד שוטרים, עיתונאים ואמנים ולמעשה "מפלג את עם ישראל".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20