ראש הממשלה, בנימין , התייחס הערב לראשונה בעמוד הפייסבוק שלו לפרשת פעיל החמאס שהעביר תרומות המיועדות לתושבי עזה לזרוע הצבאית של חמאס. "אני עומד להגיד עכשיו משהו שחלקכם לא יאמינו לו, אך אני אגיד אותו בכל אופן כי זו האמת. אני, ראש ממשלת ישראל, דואג לפלשתינים יותר מאשר המנהיגים שלהם. ישראל דואגת לפלשתינים יותר מאשר המנהיגים שלהם.", פתח רה"מ את נאומו בשפה האנגלית.

הודעת רה"מ נתניהו

"לא יאמן, נכון? אך שקלו את הדברים הבאים: לפני ימים אחדים העולם למד שחמאס, ארגון הטרור ששולט בעזה, גנב מיליוני דולרים מארגונים הומניטריים כמו World Vision והאומות המאוחדות. סיוע חיוני שמגיע ממדינות ברחבי העולם נשלל מפלשתינים חפים מפשע ודלי אמצעים. השתמש בכסף הגנוב הזה כדי לבנות מכונת מלחמה על מנת לרצוח יהודים", סיפר נתניהו.

"אני רוצה שתחשבו על זה. תנו לזה לחלחל. חמאס גנב סיוע קריטי שנועד לילדים פלשתינים כדי שהם יוכלו להרוג את הילדים שלנו. אז אני שואל אתכם – למי אכפת יותר מהפלשתינים?", פנה ראש הממשלה בשאלה לעוקביו.

"ישראל, שמאפשרת הכנסת סיוע הומניטרי לתוך עזה מדי יום? או חמאס, שגוזל מילדים פלשתינים את הסיוע הזה? ישראל, שמטפלת בפלשתינים פצועים מעזה בבתי החולים שלה? או חמאס שמונע מפלשתינים פצועים לקבל עזרה?", הוסיף.

"דמיינו, רק דמיינו, איפה היינו יכולים להיות אם המנהיגים הפלשתינים היו דואגים לעזור לעם שלהם באותה מידה שהם דואגים לפגוע בעם שלנו? לעם הפלשתיני מגיע יותר. והיום, אני רוצה להביע את אהדתי העמוקה לפלשתינים החפים מפשע ולאותן מדינות בעלות הכוונות הטובות שתרמו בנדיבות כספים כדי לעזור להם", אמר נתניהו.

"הציניות והאכזריות של חמאס פוגעת בכולנו. היא פוגעת בשלום", סיכם ראש הממשלה.

לחמאס

בשבוע שעבר הוגש כתב אישום  נגד מוחמד חלבי, פעיל חמאס ובכיר בארגון צדקה וסיוע הומניטרי "World Vision" הפועל במדינות שונות ברחבי העולם, אשר ניצל את תפקידו ומעמדו בארגון, ומימן באופן שיטתי במשך שנים רבות בסך מיליוני דולרים את הזרוע הצבאית של חמאס, בין היתר לצורך בניית מנהרות טרור, זאת מהכספים והמשאבים שהועברו לארגון צדקה לצורכי סיוע הומניטרי לתושבי רצועת עזה.

 הפטריוטים מתייחסים לגיוס הכספים של חמאס במסווה הומניטרי

כתב האישום מייחס לנאשם 12 אישומים בגין ביצוע עבירות בטחוניות של מסירת ידיעות לאויב, חברות בארגון טרוריסטי, עבירות רבות לפי חוק איסור מימון טרור, פעילות בהתאחדות בלתי מותרת, מגע עם סוכן חוץ ועוד. כך הותר לפרסום היום (ה') מהודעת שב"כ, הותר לפרסום כי פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בב"ש

על פי עובדות כתב האישום, הנאשם אשר הינו בעל תואר שני בהנדסה אזרחית, היה חבר בחמאס משנת 1995 ובשנת 2004 הצטרף לגדודי עז א-דין אלקסאם- זרוע צבאית של הארגון. בשנת 2005 התקבל הנאשם לעבודה בארגון WV ומילא תפקידים ניהוליים שונים בסניף הארגון שברצועת עזה.

מתוקף תפקידו בארגון החזיק הנאשם אישור כניסה לישראל. במסגרת תפקידו, פעל הנאשם להעברת מיליוני דולרים לידי החמא"ס, שהגיעו לידי ארגון WV ממדינות זרות, ובהן – ארצות הברית, אוסטרליה, גרמניה ובריטניה, בין היתר, לצרכים הומניטריים, לחקלאות, לחינוך ולסיוע פסיכולוגי. הנאשם דאג לכך, שרוב החבילות הכוללות מוצרי מזון והיגיינה, שמיכות וכו' יועברו באופן תדיר לידי פעילי קסאם. בעת מצב לחימה עם ישראל, הועברו החבילות ישירות לנקודות של פעילי הקסאם, מעל פני האדמה ומתחת לפני האדמה וכן הועבר כסף מזומן רב.

סייע לחמאס במסווה של פעיל או"ם. באדיבות דוברות שב"כ
סייע לחמאס במסווה של פעיל או"ם. באדיבות דוברות שב"כ

סימן נקודות ציון לפתחי מנהרות חמאס בשטח ישראל

במהלך שנות עבודתו בארגון WV, העביר הנאשם לידי החמאס, מאות עד אלפי טונות של ברזל, אמצעי חפירה וצינורות פלסטיק, שיועדו במקור לחקלאות, אך שימשו את החמא"ס לבניית מוצבים צבאיים וחפירת מנהרות התקפיות. הנאשם אף ביקר במנהרות, אשר סייע כאמור במימון בנייתן, סייע בבנייה, שיקום וביצור מוצבים צבאיים של הקסאם וסיפק ניילונים ממחסני ארגון WV, לצורך הסתרה והסוואה של פתחי מנהרה, וזאת על מנת שיראו כאילו מדובר בחממה חקלאית.

עוד עפ"י כתב האישום, בשנת 2012 או בסמוך לכך, סימן הנאשם נקודות ציון של מקומות הסמוכים למעבר גבול ארז שאינם גלויים לעין כל, ובהם ריכוז צמחיה, בתוך שטח ישראל, בצד הכביש אשר מוביל ממעבר גבול ארז ליד מרדכי, מסר לפעילי חמאס אחרים תיאור מדויק של האזור, תיאור שלא ניתן לקבל ממפות וכיו"ב אלא מביקור במקום, זאת לצורך קביעת פתחי יציאה ממנהרות התקפיות בתוך שטח ישראל.

בנוסף, השתתף הנאשם באימונים צבאיים, העביר מכספי ארגון WV לידי פעילי קסאם סכומים של 20,000-30,000 דולר במזומן לצורך ביצוע עסקאות נשק וכן לפני "צוק איתן" בשנת 2014 העביר סכום של 3,000 – 5,000 דולר, לצורך רכישת ציוד קומנדו ימי עבור הארגון. הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו.

מנהרה חמאס
מימן מנהרות טרור מכספי "צדקה". צילום: פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.