ראש הממשלה מגדיר איום חדש על מדינת ישראל: ייבוא נשים פלסטיניות ארצה וגירושים פיקטיביים עימן, כך פרסם הערב כתב "כאן", זאב קם. בשיחה שערך השבוע עם בכירים בקואליציה, הגדיר נתניהו את הגידול הדמוגרפי במגזר הבדואי ככזה שמהווה עניין קיומי או איום קיומי על המדינה.

מתוך , ימים א-ה בשעה 22:00

לדברי נתניהו, מדובר באיום משני טעמים. הראשון דמוגרפי והשני פלילי. רה"מ הציג בישיבה נתון של גידול כל שנה של 5 אחוז באוכלוסיה הבדואית, הרבה יותר מהגידול בשאר המגזרים בישראל. שנית, כך נתניהו, מדובר בניצול נשים, עקב תופעת הפוליגמיה – שאסורה על פי חוק, אך קיימת במגזר הבדואי. עוד אמר נתניהו כי ישנם מקרים של קבלת קצבאות באופן פיקטיבי על ידי נשים בדואיות שמציגות את עצמן עצמן כחד הוריות למרות שהן נשואות על פי האיסלאם.

נתניהו הורה לשרים זאב אלקין, יריב לוין ואורי אריאל לגבש תכנית לאומית לטיפול בנושא, שבהמשך תהפוך להצעת חוק. לפי העיתונאי זאב קם, הצעת החוק תתמקד בשני נושאים: רכיב כלכלי של שלילת התשלומים הפיקטיביים ורכיב פלילי של אכיפה נוקשה של נושא הפוליגמיה.

"מי שאמר שהערבים נוהרים – הפך ילודת לסכנה קיומית"

ח"כ הגיב לפרסום ב"כאן", ואמר כי "נתניהו כבר לא מנסה להסתיר את הביבי; את הגזענות ושנאת הערבים. למדינת ישראל יש מנהיג שלא רואה בערביי הארץ אזרחים, ילידים או בני אדם שווים ״חלילה״, אלא רק איום ומקור לשיסוי ולמנדטים זולים".

"גזענות צרופה". ח"כ אחמד טיבי. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
"גזענות צרופה". ח"כ אחמד טיבי. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עוד הוסיף טיבי כי "מי שאמר שהערבים נוהרים אומר כיום כי הבדואים יולדים ומצייר זאת כסכנה קיומית. כך אמר גם אז ב-2003 כשהיה שר אוצר. זוהי גזענות צרופה ונטולת עכבות".

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.