בראיון שהעניק ראש הממשלה בנימין נתניהו לערוץ 20 בניו יורק, התייחס למי שעלולים לכאורה לאיים על כיסאו, ולא הביע דאגה מהאפשרות שאהוד ברק יחזור לפוליטיקה ומהתחזקות חבר הכנסת יאיר לפיד בסקרים, שאף מראים כי מפלגת 'יש עתיד' עוקפת את 'הליכוד' בכמות המנדטים.

  ראיון רה"מ נתניהו לערוץ 20. 

מטרידה אותך העובדה שאהוד ברק אולי חוזר לפוליטיקה?

"לא. זה בטח מטריד ציבורים שלמים שהקיאו אותו, כולל במפלגתו שלו, אבל זה לא מטריד אותי בכלל".

וההתחזקות של יאיר לפיד בסקרים?

"בסקרים. זו מילת המפתח. אני זוכר שבסקרים היינו 18 מנדטים לפני הבחירות, אם הסקרים היו המילה האחרונה אז אני לא הייתי יושב פה כראש ממשלת ישראל".

פתיחת שוק התקשורת לתחרות

באשר לשוק התקשורת בישראל הודיע ראש הממשלה כי בכוונתו לפתוח את השוק לתחרות: "אזרחי ישראל משוועים לזה״.

אתה כל הזמן יוצא בהצהרות שצריך לפתוח את שוק התקשורת לתחרות אבל זה לא באמת קורה.

"זה יקרה. גם במשך שנים אמרו ׳השוק הישראלי, הכלכלה הישראלית לא נפתחת לתחרות׳, ופתחתי אותה לתחרות. אז כשם שעשינו את זה בכל כך הרבה תחומים, בטלפוניה, בתחבורה הציבורית, בזיקוק נפט, בכל דבר מה שאת רוצה, כמעט בכל תחום. נשאר עוד תחום אחד וזה התקשורת המשודרת. אני מתכוון להביא תחרות גם בתחום הזה כי אזרחי ישראל משוועים לזה. הם רוצים שיהיה להם מבחר. הם רוצים לבחור! שלא יבחרו בשבילם".

"אף אחד לא מגן על ההתנחלויות יותר ממני"

באשר לסוגיית פינוי הישוב עמונה, נתיהו לא אמר הרבה, אך רמז כי ישנו פתרון בקנה, אשר לו יידרש בחזרתו לישראל.

יכולנו לשמוע את ההתבטאות של השר נפתלי בנט שאומר שחברי סיעת הליכוד לא ממש עושים בעניין הזה. מהי עמדתך?

"אני לא חושב שכדאי לעסוק בפוליטיקה קטנה כאן. אני מסתכל על הבעיה בפרספקטיבה אחרת. עמונה זו בעיה גדולה. בעיה משפטית סבוכה. יש החלטה של ביהמ״ש מצד אחד ויש גם את העמונות הבאות. ואנחנו מנסים, אני מנסה, בדרך יצירתית לפתור את שתי הבעיות. אני כינסתי את היועמ״ש, את שר הביטחון ושרת המשפטים במטרה לחפש פתרון יצירתי. פתרון יצירתי הוא פתרון תמיד שלא חושבים עליו. ויש רעיונות, יש אפילו רעיון מעניין מאוד, אבל כשאני אחזור לארץ אני אוכל להידרש לזה".

עוד הוסיף ראש הממשלה, כי "אף אחד לא מגן על ההתנחלויות יותר ממני. לא רק בזירת האו״ם כפי שראיתם אתמול, אלא גם בפועל, אף אחד גם לא תומך בהתיישבות יותר ממני, גם מול לחצים בינ״ל. אני חושב שהמתיישבים יודעים את זה היטב. הם יודעים את זה היטב".:עוד באותו נושא