, התייחס בחריפות להופעתם של ארגוני השמאל "" וארגון "ידידי בארה"ב" בדיון במועצת הביטחון של האו"ם וכתב בעמוד הפייסבוק שלו כיצד הוא רואה את עצם הדיון ואת מהות הארגונים המשתתפים בו.

מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר מסביר מדוע הוא תומך בהשתתפות בדיון נגד ישראל, מתוך "הפטריוטים"

יתר על כן, הערב שוחח ראש הממשלה עם יו"ר הקואליציה, דוד ביטן והחליט כי עם תחילת מושב הכנסת ישונה חוק השירות הלאומי, כך שלא יהיה ניתן לבצע שירות לאומי, בשורות ארגון "בצלם". נתניהו אף פנה כבר בעבר בסוגיה ליועמ"ש שאמר כי צריך לשנות את החוק, וכך מתכוון ראש הממשלה לפעול.

וכך כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו: "בדיון שהתקיים אתמול במועצת הביטחון של האו"ם הצטרפו ארגוני 'בצלם' ו'ידידי שלום עכשיו בארה"ב' למקהלת ההכפשות נגד ישראל, ומחזרו את הטענה השקרית ש"הכיבוש וההתנחלויות" הם הסיבה לסכסוך.

"האמת היא שהפלסטינים תקפו את ישראל במשך כ-50 שנה, לפני שהייתה התנחלות אחת. הם ממשיכים לתקוף את ישראל מרצועת עזה, גם אחרי שיצאנו ממנה לחלוטין. הם תוקפים אותנו מיהודה ושומרון, תוך שהם דורשים לא רק את השטחים הללו, אלא גם את זכות השיבה ליפו, עכו וחיפה. את התביעות הללו הם מגבים בהסתה רצחנית שמכוונת אלינו מיום הקמת המדינה.

"העובדות הללו מוכיחות כי שורש הסכסוך איננו "הכיבוש וההתנחלויות", אלא הסירוב הפלסטיני המתמשך להכיר במדינה יהודית בגבולות כלשהם.

"ארגונים קיקיוניים והזויים". ראש הממשלה נתניהו. צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90
"ארגונים קיקיוניים והזויים". ראש הממשלה נתניהו. צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

"יו"ר 'בצלם' הפציר אתמול במועצת הביטחון לפעול נגד ישראל. מה שהארגונים הללו לא מצליחים להשיג בבחירות דמוקרטיות בישראל, הם מנסים להשיג על-ידי כפיה בינלאומית. זהו מעשה לא ראוי.

"בדמוקרטיה הישראלית באים לידי ביטוי גם ארגונים קיקיוניים והזויים כמו 'בצלם'. אבל רוב הציבור יודע את האמת. אנו נמשיך להגן על הצדק ועל המדינה שלנו מול כל הלחצים הבינלאומיים".

האשימו את ישראל בכיבוש וקראו לפעולה של האו"ם

חברות מועצת הביטחון של האו"ם התכנסו אתמול (ו') לישיבה מיוחדת, תחת הכותרת: "ההתנחלויות כמכשול לשלום ולפתרון שתי המדינות". הדיון –  שכונס על ידי מצרים , מלזיה, סנגל, וונצואלה – התקיים בפורמט של "אריה פורמולה" (לא פורמלי).

שלום עכשיו. צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90
שלום עכשיו. צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

בדיון השתתפו חברות המועצה וארגונים לא ממשלתיים שדיווחו על הבנייה בשכונות היהודיות של מזרח ירושלים, הכשרת ישובים קיימים ביו"ש ובמה שהמארגנים מכנים "הפקעת אדמות של פלסטינים". הארגונים "שלום עכשיו" ו"בצלם" הופיעו בפני חברי המועצה, האשימו את ישראל בכיבוש נגד הפלסטינים וקראו לפעולה של האו"ם ושל הקהילה הבינלאומית נגד מדינת ישראל.

נסיונות קודמים להוציא את תקני השירות הלאומי מארגונים אנטי ישראלים

באותו עניין, הצהיר השר אריאל לפני כשבועיים, כי בעקבות השתתפותה של אחת החברות בארגון "הטלוויזיה החברתית" במשט הנשים לעזה, והסיקור שהעבירה מהספינה, תוביל לשלילת ארבעת תקני השירות הלאומי אזרחי בארגון, אך נראה היה כי לשר אין את היכולת החוקית לשלול הלכה למעשה את בתקנים.

גם לפני כחודש וחצי יזם ח"כ אמיר אוחנה הצעת חוק המבקשת לשים סוף לתופעה בה גופים היוצאים נגד המדינה נהנים מפירותיה דרך קבלת תקני שירות לאומי ותנסה לבטל תקני שירות לאומי-אזרחי בארגונים שעיקר מימונם מגיע ממדינות זרות: "משהו נפגם במערכת החיסונית של מדינת ישראל".

אמיר אוחנה. פלאש 90
אמיר אוחנה. פלאש 90

ארגון "בצלם" כבר הוצא בשנת 2014 מרשימת הארגונים הרשאים להפעיל מתנדבים במסגרת השירות עפ"י החלטת מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי, שר שלום ג'רבי, אך כחודש מאוחר יותר ביטלה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, את ההחלטה. בחוות הדעת שניסחה קבעה עו"ד זילבר כי ההחלטה בטלה בשל שורה של פגמים פרוצדורליים שנפלו בה ומשום שהיא חורגת ממתחם הסבירות בנסיבות העניין.

כרגע משיכנס ראש הממשלה לעובי הקורה, ייתכן כי החוק ישונה סוף סוף.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.