צילום: לע”מ

:” אירן מתכננת להעביר עשרות אלפי חיילים ומליציות שיעיות לסוריה”

נתניהו הגיד את הפגישה עם מוצלחת: “השיחה הזאת תשרת את מדינת

יותר משלוש שעות נמשכה פגישתו של בנימין נתניהו עם הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין. בסיומה, תדרך נתניהו את הכתבים המדיניים וצייר תמונת מצב מדאיגה בנוגע להתבססות בסוריה. ראש הממשלה אמר כי “הכוונה של היא ליצור רצף יבשתי ולהעביר כוחות צבא בים, באוויר וביבשה לבסיסי קבע בסוריה. הניסיון האיראני ליצור תשתיות כמו נמל ימי צבאי או מפקדות של משטרה והם מצהירים שהם מתכוונים להשתמש בכוח הזה כדי להילחם בנו ולהשמיד אותנו. הם משתמשים בסוריה כדי לעשות לבנוניזציה, השתלטות עתידית באמצעות מליציות”.

נתניהו וראש המוסד שהצטרף לפגישה הציגו לנשיא פוטין את העדכונים המודיעיניים בסוגייה זאת והזהירו שהדבר מהווה סכנה לא רק לישראל אלא לעולם כולו. לשאלת ערוץ 20 האם הנוכחות האיראנית עלולה להוביל למלחמה אזורית ענה ראש הממשלה: “הנוכחות האירנית בוודאי לא תהווה בסיס ליציבות במזרח התיכון”.

בדברים שנשא לאחר מכן אמר ראש הממשלה: “שוחחתי היום כאן בסוצ’י, על שפת הים השחור, במשך כשלוש שעות עם הנשיא ולדימיר פוטין. רוב השיחה דנה בניסיון של איראן להתבסס בסוריה במקומות שדאע”ש מובס ויוצא מהם. הניצחון על דאע”ש זה דבר מבורך, הכניסה של איראן זה דבר לא מבורך, שמסכן אותנו ולדעתי מסכן את האזור ואת העולם.

“אני הבעתי בפני הנשיא פוטין דברים מאוד ברורים לגבי עמדותינו בעניין הזה והעובדה שזה לא קביל עלינו. אני יכול לומר לגבי הפגישות בעבר עם הנשיא פוטין שכל שיחה כזאת שירתה את ישראל ואת האינטרסים הישראלים, אני מאמין שגם את האינטרסים של . על סמך השיחה הזאת היום אני חושב שאני יכול לומר את אותם דברים גם עליה”.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.