18:45 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתניהו: "אירופה עוברת שינויים – התפשטות טרור האסלאם הקיצוני"

נתניהו: "אירופה עוברת שינויים – התפשטות טרור האסלאם הקיצוני"

רה"מ בנימין נתניהו המריא הבוקר לביקור בן יממה בהולנד. ראש ממשלת הולנד לשעבר, ואן אגט, קרא להעמיד את נתניהו לדין על פשעי מלחמה

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הבוקר לביקור בן יממה בהולנד. במהלך ביקורו יפגש עם ראש ממשלת הולנד מארק רוטה ועם המלך ההולנדי וילם – אלכסנדר.

הצהרת ראש הממשלה לקראת הביקור בהולנד

"אני יוצא עכשיו לביקור מדיני בהולנד. אני אפגש שם עם ידיד ישראל וידיד אישי שלי, ראש הממשלה מארק רוטה, עם חברי ועדת החוץ של הפרלמנט ההולנדי, וגם עם המלך של הולנד", אמר הבוקר ראש הממשלה בטרם המראתו.

לדבריו, "אירופה עוברת שינויים, היא עומדת מול אתגרים גדולים של התפשטות הטרור של האסלאם הקיצוני".

"אני הולך לדבר עם בני שיחי על התפקיד המרכזי שישראל ממלאת במזרח התיכון כגורם היציב ביותר, הגורם המייצב ביותר, והגורם שתורם רבות למניעת התפשטות הטרור של האסלאם הקיצוני", סיפר נתניהו, "זוהי תובנה חדשה שחשובה כמובן לישראל ולמדינות באזור, אבל היא חשובה מאוד גם לאירופה. ואת ההבנה הזאת אנחנו פועלים להנחיל בהדרגה לכל המדינות באירופה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש ממשלת הולנד מארק רוטה בביקור בישראל בשנת 2013. צילום: קובי גדעון, פלאש 90
ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש ממשלת הולנד מארק רוטה במהלך ביקורו בישראל בשנת 2013.
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

ראש ממשלת הולנד לשעבר: "נתניהו פושע מלחמה"

על רקע ביקורו של נתניהו במדינה, ניצל ראש ממשלת הולנד לשעבר, אנדריאס ואן -אגט, את ההזדמנות על מנת לקרוא להעמדתו של ראש הממשלה הישראלי לדין פלילי בבית הדין בין לאומי בהאג.

הוא כינה את נתניהו "פושע מלחמה" בראיון לערוץ אן-פי-או. "יש פושע מלחמה שמגיע למדינה", טען ואן-אגט , "הכיבוש וההתרחבות על שטח כבוש, בניית ההתנחלויות – כל זה, לפי אמנת רומא, שהיא המערך שעליו מבוסס בית הדין הפלילי הבינלאומי, במילים כה רבות הוא פשע מלחמה". הוא הוסיף ושאל: "מדוע שנקבל מישהו שממשיך לעשות דברים כאלה? אנו יכולים לשלוח אותו ישר לבית הדין הפלילי הבינלאומי, וזה יהיה עדיף".

ואן-אגט בן ה-85 ידוע בעמדותיו הפרו פלשתיניות. בעבר טען כי יש להקים את מדינת ישראל בגרמניה ונאם באירוע ברוטדם בו נכח איסמעיל הניה, ראש ממשלת חמאס. כשהואשם באנטישמיות בעבר, ביטל את הביקורת והכריז כי הוא "ארי".

במפלגה הנוצרית-דמוקרטית בראשה עמד ואן-אגט בעבר, התנערו מדבריו והדגישו כי הוא מייצג את עצמו בלבד. לדברי ליקוד הולנד, קבוצה פרו ישראלית, "ואן-אגט אינו ראוי לשום במה רצינית".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

תמימי מפוקסלת

מזעזע: פלסטיניות סוטרות ומכות קצין וחייל צה"ל

נערות פלסטיניות תועדו מכות חיילים בפניהם בעוד אלה אינם מגיבים. גורם צבאי מאשר שמדובר בבנות משפחת תמימי הידועה בהתפרעויות חוזרות ונשנות