הבוקר הגיעו כ-60 מנשות הכותל לתפילת ראש חודש אלול ברחבת הכותל הכללית. הכניסה לרחבת הכותל נמנעה מהמתפללות שהגיעו עם שופרות, לטענתן בשל הוראה של רב הכותל – הרב שמואל רבינוביץ'. זאת על אף שאין הוראת חוק האוסרת זאת.

אחת מנשות הכותל נכנסת לרחבת הגברים במטרה לקחת ספר תורה

יו"ר נשות הכותל, ענת הופמן פנתה למפקד מרחב דוד, דורון תורג'מן ולאחר מכן התאפשרה כניסת השופרות לרחבת הנשים בכותל. בחודשים קודמים הגיעו נשות הכותל עם ספר תורה, אך הפעם הוחרם ספר התורה ע"י המשטרה. בעקבות כך, אחת מחברות ההנהלה של הארגון נכנסה לעזרת גברים במטרה לקחת את ספר התורה והוצאה ע"י הסדרנים לקול מחאות המתפללים.

נשים שהתפללו בכותל ותפילתן הופרעה בשל המיצג הרפורמי, שלא התקיים ב-"עזרת ישראל" המיועדת לטקסים מסוג זה, קראו קריאות גנאי לעבר נשות הכותל ואף שרקו במשרוקיות. הסדרנים של מורשת הכותל ניסו להרגיע את הרוחות, אך המתפללות המשיכו במחאתן.
בסיום התפילה תקעו נשות הכותל בשופרות. למרות המהומה שהתעוררה, המשטרה נמנעה מלהתערב ולא התבצעו מעצרים או עיכובים.

נשות הכותל תוקעות בשופר לקול מחאת המשרוקיות של המתפללות בעזרת הנשים

מלשכת רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ' נמסר כי "לא נאסר על קבוצה זו לתקוע בשופר ע"י הרב. להיפך. הרב אמר למשטרה ביום ה' שאין איסור על כך. המשטרה אסרה זאת על דעתה. והכניסה לאחר מכן על דעתה. התנגדות הרב היתה לקריאה בספר תורה. לצערנו נשים נכנסו לעזרת גברים ויצרו מהומה ומחלוקת".
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20