לאחר פעילות חקירתית ומודיעינית מאומצת נעצרו הלילה שני לאחר שחדרו בשבוע שעבר ליישוב . מקרה זה מצטרף לגל הפשיעה הערבי בשטחים חקלאיים.

הפטריוטים מדברים על דרישת החקלאים לאכוף את החוק

בלילה שבין רביעי לחמישי חדרו השניים ליישוב ענתות ופרצו לבית פרטי במטרה לגנוב רכוש. למרבה המזל, בעלת הבית הפתיעה את הפורצים בטרם הוציאו לפועל את תכניתם, אך השניים נמלטו בטרם הגיעו כוחות הביטחון למקום.

הפלשתינים בשנות ה-20 לחייהם, נעצרו בביתם בכפר חיזמה ע"י כח משטרה וצבא והובאו לחקירה בתחנת המשטרה במעלה אדומים.

ממשטרת ישראל נמסר: "בימים בהם המציאות הביטחונית רגישה אנו רואים כל חדירה לישוב בחומרה רבה ומפעילים את כל הכלים העומדים לרשותנו בכדי לשם את היד על אותם עבריינים שיכולים לשמש כפלטפורמה לטרור".

פריצות של בני מיעוטים כחלק משגרת החקלאים

מקרה זה מגיע על רקע גל הפריצות של ופלשתינים לשטחים פרטיים של .

המשטרה עצרה בשבוע שעבר שני חשודים שהיו מעורבים בחוליית הגנבים שניסתה לגנוב את משאיתו של . אחד מחבריה נורה למוות על ידי תושב בית אלעזרי שליד גדרה. החקלאי עוכב לחקירה בתחילת השבוע בחשד שירה למוות בפורץ ובהמשך שוחרר למעצר בית. הוא דיווח למשטרה על ניסיון הגניבה ונעצר לאחר שהשלושה איימו עליו במוט והוא נאלץ לירות באוויר על מנת להרחיקם.

מקרה זה הציף את המציאות היומיומית הבלתי נסבלת של תושבי האזור ושל חקלאים בכל רחבי הארץ. בעקבות כך קמה מחאת החקלאים הנאלצים להגן על רכושם מפני פורצים בעצמם.

 הפטריוטים על אי אכיפת החוק על התושבים הבדואים

עשרות מתושבי רתמים להשליט ריבונות בנגב ולאכוף את החוק. הדברים נאמרו נוכח אזלת היד של המשטרה שכוחותיה ברחו ממיידי האבנים ולנוכח הנזקים הרבים שסופגים חקלאי רתמים מידי בדואים תושבי האזור.

התושבים קראו למשטרה לפעול בנחישות למיגור הפשע, להגן על התושבים ולהשליט ריבונות באזור. בנוסף, קראו ברתמים להנהגת הכפר הבדואי ביר הדאג' "להוקיע את הגורמים האלימים מקרבה, ולפעול להרגעת השטח לטובת תושבי האזור כולו".

"אנו רואים ביחסי השכנות הטובים עם התושבים אבן יסוד בחיים שלנו באזור, ודורשים מהנהגת הכפר להיאבק במיעוט הקיצוני הפוגע בכולנו" הוסיפו התושבים.

בעקבות המחאות המשטרה החלה באכיפה

בעקבות המחאות, פתחה משטרת ישראל בשבוע שעבר בפעילות ממוקדת בכפר הבדואי ביר-הדאג׳ כנגד חשודים באירועי ירי, הפרות סדר ויידוי אבנים שיצאו מהכפר בשבועות האחרונים.

עם שחר, פשטו  עשרות שוטרים, לוחמים וכוחות מיוחדים על הכפר ועצרו שמונה חשודים שנאסף נגדם מידע מודיעיני וראיות למעורבותם במעשים. כמו כן, נתפסו כלי הרכב אשר שימשו את העבריינים מהכפר בביצוע העבירות וההימלטות מהמקום.

בדואים על טרקטורונים מיידים אבנים. מתוך סרטון שצילמו תושבי האזור
בדואים על טרקטורונים מיידים אבנים. מתוך סרטון שצילמו תושבי האזור

מהמשטרה נמסר אז כי "מדובר בקומץ פורע חוק שמסכן במעשיו את ביטחונם של התושבים בישוב עצמו ובישובים הסמוכים. כנגד אלו אנו נפעל ממוקד ביד נוקשה ונמצא עמם את הדין".

"לא ניתן שקט למי שבחר בדרך האלימות ונמשיך לפעול ביד קשה כלפי עבריינים תוך איתורם מתוך סבך התושבים שומרי החוק, שנפגעים ממעשיהם של אלו גם כן" הדגישו במשטרה.

במהלך הפעילות במקום אותרו ונעצרו 8 חשודים והועברו להמשך חקירה בתחנת במשטרה בדימונה בחשד לעבירות של הפרת הסדר, יידוי אבנים, אירועי ירי שהתרחשו לאחרונה ועוד. הלוחמים החרימו 3 ג׳יפים מסוג לנדקרוזר, 2 טרקטורונים ו-8 אופנועים שעל פי החשד שימשו את החשודים בעת ביצוע העבירות המיוחסות וכן כסף מזומן רב.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא