בפעם השלישית לאורך מערכת הבחירות הנוכחית בארה"ב, הורד המועמד הרפובליקני דונלד מהבמה במהלך נאומו בעצרת בנבדה, עקב חשש מאירוע בטחוני.

שניות ספורות לאחר שאדם אנונימי מהקהל צעק סמוך לבמה "", זינקו מאבטחי השירות החשאי על טראמפ והורידו אותו מבמה. המשטרה המקומית עצרה והרחיקה גבר שהיה נוכח בעצרת ונחשד כי נשא נשק. אך, בסריקות באולם לא נמצא כל נשק.

רגעי ההשתלטות על החשוד

"אף אחד לא אמר שזה הולך להיות קל עבורנו, אבל שום דבר לא יעצור אותנו", הכריז טראמפ דקות לאחר מכן כששב להמשיך את נאומו על הבמה. טראמפ גם הודה לאנשי הביטחון שפעלו במהירות "אני רוצה להודות לאנשי השירות החשאי של ארה"ב ולגורמי אכיפת החוק בנבדה על התגובה המהירה והמקצועית שלהם". את נאומו סיים באומרו בפניה לקהל: "אני גם רוצה להודות לאלפי הנוכחים על תמיכתם הבלתי מעורערת. אנחנו נהפוך את אמריקה לגדולה שוב".

החשוד שנעצר שוחרר לאחר בדיקה שנעשתה עליו וגילתה כי אינו נושא נשק. לטענתו, הוא הגיע מהבית עם שלט מחאה נגד הייצוג של טרמאפ את המחנה. בחקירתו אמר על טראמפ כי "הוא פאשיסט, הוא דיקטטור, ומנהיגים כאלה הופכים אנשים רגילים לחיות".

כאמור, זוהי לא הפעם הראשונה שהמועמד הרפובליקני מורד מהבמה עקב חשש ביטחוני. לפני 5 חודשים, במהלך בחירות באוהיו אדם מהקהל שהתקרב לעבר טראמפ מאחור, הזניק את המאבטחים שאבטחו אותו וחיפו עליו.

חודש לאחר מכן, במהלך עצרת בלאס וגאס, אדם נוסף ניסה להתנקש בחייו של טראמפ וניסה לחטוף נשק משוטר. לאחר שנתפס אמר בחקירתו כי תכנך את הרצח במשך שנה שלמה.

בינתיים, במחנה הדמורקטי, נהנית הילרי קלינטון מיתרון בסקרים. לפי סקר של רשת ABC ועיתון הוושינגטון פוסט, מובילה קלינטון ב-5%, כאשר היא זוכה לתמיכה של 48% מהציבור לעומת 43% תמיכה בלבד להם זוכה טראמפ.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.