"נחמן רצה לשמח את הרוצח ונענה לבקשתו. הוא  הגיע לביתו לסעודה בשבת ולא חזר ממנה", כך סיפר ישראל עתיה אביו של נחמן ז"ל שנרצח אמש (שבת) ע"י שכנו במגדל.

מתוך 'לפני כולם' הערב (א')

כזכור, הערב הובאו למנוחות בבית העלמין במגדל דור כרסנטי (סלע) בת ה-23 ושני ילדיה יוסף (שנה ועשרה חודשים) ובנימין (שמונה חודשים) ז"ל שנרצחו אתמול על ידי אב המשפחה.

נחמן עתיה ז"ל, בן השכנים בן ה-11 שנרצח עם דור ושני בניה, הובא מוקדם יותר היום למנוחות בבית העלמין במגדל. אחיו, נתן שניצל וברח מחלון הבית, השתחרר בשעות הצהריים היום מבית החולים וסיפר מאוחר יותר כי העמיד פני מת.

אביהם של נחמן ז"ל ונתן סיפר לדנה סומברג בתכניתנו "לפני כולם" כי  נתן השתחרר מבית החולים להשתתף בלווית אחיו. "הוא סיפר שהוא ראה את כל הרצח. שזה התחיל עם האמא עבר לילדים אל נחמן, אחרי זה זה הגיע אליו ואחרי כן לתינוקות", אמר עתיה. "אני עוד לא הצלחתי להבין איך זה התחיל. הוא גם קצת בהלם, עוד לא דיברתי איתו כדי להרגיש אותו ולהבין את מהלך הפרטים, אבל בעז"ה נדע בקרוב את כל זה".

"לא נראה לי שהרוצח עצמו שלט בעצמו", אמר עתיה על נסיבות הרצח והבהיר: "אין לי שום סמכות לשפוט אם הרוצח במצב של אי שפיות. אני לא יודע מה עבר לו בראש ואני לא נביא. רק בורא עולם יודע מה עבר לו בראש".

על בנו שנרצח בדמי ימיו סיפר: "נחמן הוא ילד נפלא. היה לו חן מיוחד כמו שבטח ראיתם בתמונות. ילד נפלא עלה לשמיים בסערה ביום שבת".

האב ציין בראיון כי שני בניו העמידו פני מתים, אך נחמן לא שרד את הטבח הנורא. "גם נחמן העמיד פני מת, אבל ככל הנראה לא יכל לשאת את הכאבים, כך אני התרשמתי, והוא התפתל מכאבים והרוצח הרג אותו.  נתן הצליח להתגבר ולהתאפק וע"י זה הוא ניצל. הוא חיכה שהרוצח יסתלק מהזירה. הוא ברח מהחלון כי הדלת הייתה נעולה, הוא נעל את הבית ויצא. עובר אורח מצא אותו ועצר לו את הדימום".

"אני רוצה להודות לעם ישראל על התמיכה הנפלאה. אני מקבל טלפונים מכל המגזרים ותמיכה מכל כיוון שאני מכיר מהילדות שלי ועד היום. כל האנשים התקשרו והם תומכים ומתפללים לשלום נתן, וב"ה ראינו נס גלוי גם בשחרור שלו וגם בהצלה שלו", הוסיף האב.

שבעה מקרי רצח מאז תחילת השנה האזרחית

רצח ילדים בידי הוריהם הפך למכת מדינה של ממש. רק בחודש האחרון 7 ילדים נרצחו בידי הוריהם. ב-1.1.17 כוחות הכיבוי נקראו לדירה שעלתה באש בירושלים ובת נרצחו ארבע בנות ע"י אימן כשזו התאבדה לאחר מכן. שלושה ימים לאחר מכן בעכו ילד בן 5 נרצח ע"י אימו ואף היא התאבדה לאחר המעשה. וכאמור הרצח הנורא במגדל אמש.

לילך שם טוב שגרושה רצח את שלושת ילדיהם המשותפים לפני כשבע שנים שאלה בפוסט סוער בפייסבוק האם יהיה עונש מוות לרוצחי ילדים בחסות החוק.

מעצרו של החשוד  ברצח הוארך עד ל-8.2.17 והוא הופנה להסתכלות פסיכיאטרית, כך לדביר סנגורו עו"ד ארז מוסקוביץ' שהוא כי מדובר "בטרגדיה של ממש".

לפני כולם

לפני כולם