חשיפה דרמטית של "קול ישראל": האם נתניהו צדק? על פי ראש עיריית נצרת עלי סלאם, האיץ בו להוציא את לקלפיות בתמורה לסיוע בבחירות המקומיות, כך נחשף הערב במהדורת "מבט" של הערוץ הראשון.

הפטריוטים מדברים על הנהירה לקלפיות

היום (ג'), סיפר עלי סלאם, ראש עיריית נצרת, בראיון ל"קול ישראל" בערבית כי ביום הבחירות האחרון קיבל טלפון מיו"ר מחמוד עבאס שהאיץ בו לקרוא לערביי ישראל להצביע לרשימה המשותפת בקלפי. על פי עדותו של סלאם, הוא נענה בחיוב לפניית אבו מאזן.

יו"ר הרשות היה מודאג מאחוז ההצבעה הנמוך ודרש מסלאם לפעול על מנת להעלות את כמות המצביעים בקרב המגזר הערבי.

"בוא נחזור ליום הבחירות", אמר סלאם למראיין. "עד השעה 15:00 אחוז ההצבעה עמד על 20 (אחוז) כשהיו"ר אבו מאזן ביקש ממני להגיע. הגעתי וגרמתי לזה להגיע ל-90 (אחוז) עד 19:00.

מראיין: כלומר בפועל, אחוזי ההצבעה עלו לאחר שיו"ר הרשות פנה אליך?

"אני אומר לך משהו, אל תתעמק בו יותר מדי.

מראיין: אני אומר כי זה חשוב מאוד.

"זה חשוב מאוד, ניתנו לי גם הבטחות. אני לא רוצה להיכנס לפרטים. אם תרצה, תזמין אותי לתכנית ונתעמק בזה – בהבטחות שאבו מאזן נתן לי והפר.

מראיין: מה הוא הבטיח לך?

"הוא הבטיח לי קואליציה מלאה בנצרת".

אבו מאזן. צילום: פלאש 90
אבו מאזן. צילום: פלאש 90

"הערבים נוהרים באוטובוסים"

בבחירות 2015 התייצב ראש הממשלה נתניהו בפני קהל עוקביו ברשתות החברתיות וביקש מהם לצאת להצביע למענו. יו"ר הליכוד הצהיר אז כי "הערבים נוהרים באוטובוסים", שלדבריו מומנו בידי עמותות השמאל. כעת נראה כי נחשפה מעורבות זרה ומפתיעה.

בדבריו של סלאם ישנו אישור כי אבו מאזן פעל מאחורי הקלעים על מנת להשפיע על תוצאות הבחירות בישראל על ידי עידוד הצבעה למען . חשיפה זו מעלה מחדש את שאלת נאמנותם של ערביי ישראל, האם היא נתונה למדינת ישראל או לרשות הפלשתינית?

כזכור, בעקבות שינויי חקיקה, אחוז החסימה בבחירות עלה והמפלגות הערביות, רע"מ-תע"ל, בל"ד וחד"ש, שחששו שלא יוכלו לעבור לבדן את אחוז ההצבעה בחרו להתאחד לכדי רשימה אחת. למאמצי הרשימה המשותפת הצטרפה המוקטעה ברמאללה.

סלאם נבחר מכהן בתפקידו נצרת מטעם רשימת חד"ש אותה עזב, לאחר שניצח את חברת הכנסת חנין זועבי בהתמודדות על ראשות העיר.

בדף הפייסבוק של הליכוד נכתב בתגובה לפרסום ההקלטה בערוץ 1 כי, "הערב פורסם בערוץ הראשון שראש עיריית נצרת, עלי סלאם, סיפר שאבו מאזן האיץ בו ביום הבחירות לכנסת לשנע מצביעים לקלפיות שיצביעו בעד הרשימה המשותפת. אזהרת ספויילר לכל מי שמצפה שגורמים בשמאל ובתקשורת יצאו במתקפת גינויים על התערבותו הגסה של אבו מאזן בבחירות בישראל: אל תעצרו את נשימתכם", הוסיפו בליכוד.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.