הוועדה לבחירת שופטים הגיעה להסכמות ובחרה ארבעה שופטים חדשים לבית המשפט העליון.

מתוך הפטריוטים, יום ד'

שופטי החדשים הם ד"ר , , יוסף אלרון וג'ורג' קרא. רביעיית השופטים שנבחרה תחליף את ארבעת השופטים היוצאים: , אליקים רובינשטיין, סלים ג'ובראן וצבי זילברטל. בנוסף החליטה הוועדה למנות את פרופסור דוד האן לשופט מחוזי.

שרת המשפטים, : "היום הזה עשינו היסטוריה. הערב מינתה הוועדה לבחירת שופטים שבראשותי ארבעה שופטים לבית המשפט העליון, וזאת לאחר שבחרנו כבר כמאה וחמישים שופטים מתחילת הקדנציה ועד כה. מינויי השופטים הערב מביאים לידי ביטוי את הגיוון האנושי והמשפטי שכל כך נדרש לנו כחברה ושהיה כל כך חסר, עד היום, בערכאה המשפטית הגבוהה. ההגאים של ספינת הדגל המשפטית שלנו שינו הלילה את כיוונם".

"חוזקה של המערכת המשפטית טמון בגיוונה ובשונות הקיימת בהרכבה האנושי" אמרה שקד והוסיפה: "המינויים החדשים מביאים לידי ביטוי את התפיסה הזו ובקרוב מאוד יכניסו לאולמות בית המשפט העליון קולות וגוונים שלא היו מוכרים בו. אין לי ספק שהמסלול החדש שקבענו הערב לספינה יעזור לה לצלוח את הגלים המשפטיים שעוד נכונו לנו. לחיי מסלולה החדש של הספינה".

הגיעו להסכמה. הוועדה למינוי שופטים. צילום: יונתן סינדל, פלאש90
הגיעו להסכמה. . צילום: יונתן סינדל, פלאש90

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור: "ברכותיי למועמדים אשר נבחרו היום לכהונת שופטים בבית המשפט העליון, נקבל את כולכם בברכה. תודות לחברי הוועדה לבחירת שופטים".

שר החינוך נפתלי בנט: "כל הכבוד לשרת המשפטים איילת שקד שעשתה את הלא-יאומן והובילה למהפך אמיתי בוועדה למינוי שופטים, עם בחירת שופטים שמרנים מצוינים. מברוק איילת!".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן: "ברכות לשרת המשפטים איילת שקד ולחברי הועדה לבחירת שופטים שבחרו ארבעה שופטים מעולים ותרמו תרומה משמעותית לפלורליזם המחשבתי בבית המשפט העליון".

שר החקלאות אורי אריאל: "מאמין ומקווה שכעת בית המשפט העליון ישקף במידה טובה יותר את החברה הישראלית ואמון הציבור במערכת המשפט ילך ויתחזק".

ח"כ זהבה גלאון: "שקד העדיפה את האינטרס הפוליטי על פני החובה לאיזון מגדרי בעליון. מינוי אישה אחת מתוך ארבעה שופטים מנציח את תת הייצוג של נשים בביהמ"ש העליון".

מלשכת עורכי הדין נמסר: "לשכת עורכי הדין מברכת על החלטת הועדה לבחירת שופטים. המינויים שאושרו היום הנם מינויים מעולים המחזקים את ביהמ"ש העליון. יש לברך במיוחד את נשיאת ביהמ"ש העליון מרים נאור  ושרת המשפטים איילת שקד אשר חרף המחלוקות הובילו את הועדה להסכמה ולפשרה שגישרה על הפערים ואפשרה את בחירת ארבעת השופטים במקשה אחת".

נחי אייל מנכ״ל תנועת הפורום המשפטי בירך: "זהו ניצחון ענק של השרה שקד ותומכי הקו השמרני בוועדה. אכן נבחרו שופטים ראויים והפורום המשפטי מברך את חברי הוועדה על בחירתם של שופטים שמרנים, מקצועיים וערכיים שיהיו חלק ממערכת משפט של צדק ואמת".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.