20:27 24/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > משפחה באנגליה החזיקה בעבדים במשך עשרות שנים
התנאים בהם הוחזקו העובדים. צילום: אינדפנדנט

משפחה באנגליה החזיקה בעבדים במשך עשרות שנים

11 בני משפחה בצפון אנגליה החזיקו 18 בני אדם בתנאי עבדות תוך שהם כולאים אותם ונוהגים כלפיהם באלימות במשך שנים ארוכות. בית המשפט: "הפשיטו אותם מהאנושיות שלהם"

79 שנות מאסר במצטבר נגזרו על משפחה באנגליה שכלאה אנשים קשיי יום ואילצה אותם לחיות בתנאי עבדות. מדובר ב-11 בני משפחה אחת, 10 גברים ואישה, שהחזיקו מספר נכסים בלינקולנשייר, נוטינגהאמשייר ולונדון. הם הורשעו בעבירות של עבדות ומרמה. הסיפור פורסם היום לראשונה ב"אינדפנדנט".

אלימות. אילוסטרציה
אלימות. אילוסטרציה

המשפחה חיפשה "מטרות קלות" ברחובות, בדמות אנשים עניים והומלסים והציעו להם מקומות לינה ומזון. 18 אנשים אומללים, בגילאי 19 – 63 התפתו להצעה והסכימו להתלוות לאותם בני משפחה נוכלים.

כשהגיעו למתחם החלו בני המשפחה להתעלל בהם תוך שהם משדלים אותם להשתמש בסמים ואלכוהול. כך אולצו אותם "חטופים" לעבוד במשך שנים ארוכות בתנאים מחפירים וללא תברואה בסיסית. אדם אחד עבד עבור המשפחה במשך 26 שנים.

עוד התברר כי כאשר "התרשלו" העובדים הם הוכו באכזריות. אחד העובדים אף הוכה באמצעות את חפירה.

בבית המשפט התברר כי בעוד חברי הכנופיה התגוררו בבתים מפוארים, רכשו מכוניות פאר יצאו לחופשות אקזוטיות וביצעו ניתוחים קוסמטיים, העובדים שלהם חיו בתנאים של עבדים.

השופט טימותי ספנסר אמר כי הפער הוא "כמו הפער שהיה בימי הביניים בין בעלי אחוזות לבין איכרים". לדבריו, "הקורבנות הופשטו מכבוד ואנושיות, וחיו חיים של עבודת פרך מבלי שיש להם דרך להימלט ממנה".

סנ"צ כריס דייוויסון, מפקד מחוז לינקולנשייר במשטרה מסר: "זה מקרה מחריד. הפשיטו אותם מהאנושיות שלהם, ואילצו אותם לחיות ולעבוד בתנאים איומים. הקורבנות לעולם לא יקבלו את השנים שנלקחו מהם, אבל אני מקווה שיש להם קצת נחמה מכך שבית המשפט עשה צדק. נעשה כל שביכולתנו כדי לנסות לעצור את הסבל של אנשים אחרים שנמצאים במצב דומה".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

תמונה: mohamed rezk

סיני: עשרות נרצחו בפיגוע בתוך מסגד בביר אל-עבד

מחבלים הפעילו מטען חבלה ופתחו בירי על מתפללים במסגד בצפון חצי האי סיני. מעל 80 נרצחים ועשרות פצועים במקום