10:23 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מפגינים לתושבי צפון תל אביב: "נמאס לנו להיות רובע העבדים שלכם"

מפגינים לתושבי צפון תל אביב: "נמאס לנו להיות רובע העבדים שלכם"

לקראת ההכרעה בבג״ץ בסוגיית המסתננים, יצאו הערב תושבי דרום תל אביב למרכז העיר וקראו לשכניהם: "אנחנו לא המצפון שלכם"

הערב התקיימה הפגנה נוספת להצלת דרום תל אביב, דווקא במרכז תל אביב. פעילים חברתיים, בעיקר חברי 'החזית לשחרור דרום תל אביב', הגיעו לרחובות אבן גבירול ושדרות שאול המלך כדי למחות על תנאי מחייתם בדרום העיר לצד המסתננים שמעלים את רמת הפשיעה, בעוד שהאחרונים מועסקים בבתי קפה ובמסעדות בתל אביב.
וכך, יחד עם כל פעולותיה של עיריית תל אביב לקלוט אותם במוסדות חינוך ורווחה, מאפשר בג"ץ את המשך שהייתם הבלתי חוקית בישראל.

שפי פז, ממובילות המאבק של תושבי דרום תל אביב נגד המסתננים. מתוך תכניות 'זה היום'

בעוד שלושה שבועות יקיים בג"ץ דיון בעניין המסתננים. המפגינים הערב קראו לבג"ץ לאשר את נוהל גירוש המסתננים למדינה שלישית. מה שיביא לדעתם להצלת דרום תל אביב: "אנחנו קוראים לבג"ץ הפעם לא לחשוב על זכויות האזרח והאדם של המסתננים אלא על זכויות האזרח והאדם של תושבי דרום תל אביב".
"אל תמרקו את המצפון שלכם על חשבון החיים שלנו", הם מוסיפים.

את המחאה ממקדים המפגינים בעמותות ש"עותרות לבג״ץ על כל צעד שהממשלה עושה ושופכות את דם השכונות". המפגינים החלו בתהלוכה על אבן גבירול "מול השאננות התל אביבית, משאול המלך עד צומת דוד המלך ואבן גבירול".
לדברי שפי פז, ממובילות המאבק במסתננים וחברת 'החזית לשחרור דרום ת"א', "אנחנו כבר 9 שנים רובע העבדים של תושבי צפון תל אביב".

הפגנה זו מצטרפת להפגנת המחאה שהתקיימה לפני כשבועיים בגינת לווינסקי נגד "הפקעת השכונות לטובת מוסדות החינוך של ילדי המסתננים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

טראמפ חותם על צו ההגירה הראשון בינואר. צילום: צוות טראמפ

רגע לפני כניסתו לתוקף: שופט פדראלי חסם את צו ההגירה של טראמפ

אמש היה אמור להיכנס לתוקפו צו ההגירה החדש של נשיא ארה"ב טראמפ, אולם שופט מחוזי בהוואי הקפיאו בטענה שאין מספיק ראיות לכך שכניסת אזרחים מהמדינות המדוברות תזיק למדינה