4:27 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מסמן את הדרך חזרה? יעלון מקים עמותה

מסמן את הדרך חזרה? יעלון מקים עמותה

במכתב שהפיץ לתומכים פוטנציאליים ביקש שר הביטחון לשעבר עזרה בהקמת עמותה, מה שמסתמן כניסיון להקמת מפלגה חדשה

"ישראל נמצאת בצומת דרכים היסטורי, עלינו להוביל את המדינה בדרך חדשה וטובה יותר" כתב שר הביטחון לשעבר, משה בוגי יעלון במכתב שהפיץ למעגל תומכים פוטנציאליים. "אני פונה אליכם בבקשה כמה להיעזר בכם ולצעוד איתי כשותפים מלאים לדרך על מנת לסייע לי להבטיח את עתידנו ועתיד ילדינו".

"ההנהגה הפכה להיות נגררת ומתלהמת". יעלון בכנס הרצליה
"ההנהגה הפכה להיות נגררת ומתלהמת". יעלון בכנס הרצליה

כבר בנאום שנשא לפני כחודשיים בכנס הרצליה של המכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי הבהיר יעלון כי בכוונתו לחזור למערכת הציבורית ולהתמודד על ההנהגה במערכת הבחירות הקרובה. בנאומו התקיף אז יעלון לא חסך ביקורת מההנהגה הנוכחית, בה היה חבר עד לא מזמן, ואמר: "ההנהגה הפכה להיות נגררת ומתלהמת".

"יש כיום שאיפה חוצת מפלגות של הרוב המכריע והשפוי במדינה לראות הנהגה שתוביל לפי מצפן ומצפון, ולא לפי סקרים ותגובות ברשתות החברתיות. אנו ראויים למנהיגות שלוקחת אחריות. אנחנו ראויים למנהיגות שלא נוקטת בשיטות הנלוזות של הפרד ומשול בין שרים וחברי כנסת, מנהיגות שעסוקה בלפלג את העם והחברה", כתב במכתב.

מתוך הדיון ב'הפטריוטים' 16.6.16

כזכור, יעלון לקח פסק זמן מהפוליטיקה אחרי שהבין כי יוחלף על ידי אביגדור ליברמן במשרד הביטחון. יעלון הסביר את מהלכיו בכך שאיבד אמון בראש הממשלה, בנימין נתניהו.

יעלון תקף במלים חריפות את הממשלה: "זו מנהיגות שעסוקה בלפלג את העם והחברה הישראלית. בלתי נסבל שהנהגת ישראל 2016 עסוקה בשיסוי בין יהודים וערבים, ימין ושמאל ובין עדות שונות, כל זה כדי לשרוד בשלטון ולהרוויח עוד חודש או עוד שנה", אמר ב"נאום הבחירות" שנשא בכנס הרצליה.

"תפקידה של הנהגה ממלכתית הוא לחבר בין חלקי החברה ולא לקרוע, להסית ולשסות", המשיך יעלון. "אנו זקוקים למנהיגות שלא מאפשרת הרמת יד על שופטים ובית המשפט העליון. אפשר לחלוק על אקטיביזם שיפוטי, אך מחובתנו לשמור על שלטון החוק ולכבד את החלטות בית המשפט. אנו זקוקים למנהיגות שאינה עסוקה בהסתה והשתלחות נגד שופטים, שאינה חותרת לשעבד את התקשורת לטובת צרכיה ההישרדותיים".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

עורכת הדין ליסה בלום. צילום מסך מתוך יוטיוב

נשים קיבלו תשלום כדי להאשים את טראמפ בהטרדה

תחקיר של אתר "The Hill" חשף כי במהלך קמפיין הבחירות עורכת דין ידועה גייסה כספים לטובת נשים שלכאורה הוטרדו מינית על ידי נשיא ארה"ב