לילה אחד בשנה עם הרבה הרבה מתוק כנראה שלא יספיק. הדבש הניגר מהמופלטה, הריבות, העוגיות, לילה אחד מתוק מכל אלה – לא יעזור למי שהמרירות השתלטה על בלוטות הטעם שלו, ועל מחשבותיו. לילה אחד מתוק של חג המימונה, חג האמונה, לא יעזור למי שבחרו להפוך דווקא את סוף השבוע הזה למפגן של מרירות, בלי טיפה של אמונה. האחד בחרמות, האחת בביטויים הלקוחים מתורת הגזע ולשניהם טעם משותף אחד, טעמה של מרירות.

ראש השב"כ לשעבר כרמי גילון. צילום: תומר נויברג/פלאש90

 

לכרמי גילון, ראש השב"כ לשעבר, מפריעה השתתפותו של ראש הממשלה בטקס הדלקת המשואות. ההצעה שלו,  כיבוי הטלוויזיה בזמן נאומו של ראש הממשלה. גילון, בהצעתו מקדש את הדמוקרטיה דרך השלט, שזה יפה, אבל בדרך שוכח את הדמוקרטיה האמיתית – זאת שמתרחשת אחת לכמה שנים בקלפי, זאת שהשאירה פעם אחר פעם בפיו של גילון את אותו טעם מריר. אבל גילון לא יודה בכך, מדוע לומר את האמת כשאפשר להסתתר מאחרי טיעונים של "פגיעה בממלכתיות", ב"בניגוד לכללי הטקס"- ולא יעזרו ההוכחות מן העבר, חגיגות ה-50, ראש הממשלה מדבר בטקס, השמים לא נפלו – ואפילו הממלכתיות שגילון כל כך חרד לה הצליחה לשרוד. לילה אחד של מתוק, הרבה מתוק, לא יספיק. המרירות, הו המרירות.

את הדברים האלה אומרת מיכאלי בראיון מיוחד שנערך עימה לרגל יום הולדתה ה-80. האם כך רוצה אומן שמאחריו קריירה ארוכה שזה המשפט שיהפוך לכותרת מחגיגת הגבורות שלו? "חסר לה תא?!" זאת תפארתה של מי שמוגדרת הגברת הראשונה של הבידור?!  אצל רבקה מיכאלי למרירות כבר יש מסורת. ואל תתנו לדברים האלה לבלבל אתכם זה לא התא שחסר או לא חסר, זאת אפילו בכלל לא רגב, עליה כבר אמרה מיכאלי, לא לפני הרבה זמן שתימחק מדפי ההיסטוריה. סימנים למסורת המרירות של מיכאלי תמצאו גם בראיון שהעניקה אחרי בחירות אלפיים וחמש עשרה "אולי זה ציווי אלוהי שתהיה פה ממשלה ימנית צרה שתגרור הטלת סנקציות על ישראל כי ברגע שיהיו סנקציות ובידוד דברים ישתנו פה".

השחקנית רבקה מיכאלי. צילום: תומר נויברג, פלאש 90

 

לילה אחד בשנה של הרבה הרבה מתוק כנראה שלא יספיק. הדבש הניגר מהמופלטה, הריבות, העוגיות, לילה אחד מתוק מכל אלה – לא יעזור למי שהמרירות השתלטה על בלוטות הטעם שלהם, ולא מוכנים אפילו לא בערב יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל לטעום מטעמה המתוק של הישראליות.