מתוך "היום הזה", א-ה בשעה 23:00 

היום פרסם ארגון המחקר NGO MONITOR כי ממשלות שוויץ, דנמרק, שבדיה והולנד הודיעו כי יפסיקו במיידית את המימון המשותף שהעניקו לַָארגון הפַלסטיני WATC  – Women's Affairs Technical Committee – כך שמו המלא – וגם הודיעו כי יפתֶחוּ בחקירה סביב המענקים שניתנו לארגון.

ההחלטה התקבלה לאחר שלפני כחודשיים הארגון היה שותף בחניכת מרכז נשים בַכּפר בורקה על שם המחבלת דלאל מוגרבי.

דלאל מוגרבי, נזכיר למי ששכח, המחבלת הנתעבת שהובילה את פיגוע כביש החוף ב-1978, אחד הפיגועים הקשים שידעה ישראל, שבהם נרצחו 35 ישראלים, בהם שנים-עשר ילדים ונפצעו 71 איש.

זה הַארגון שבין השנים 2014 ל-2016 קיבל מימון של חצי מיליון דולר מאותן ממשלות זרות.

זה הזמן לספר לאותן ממשלות זרות שהארגון שממנו הסירו את המימון הוא ממש לא הארגון היחיד שמאדיר מחבלים ומעודד טרור. דלאל מוגרבי נחשבת לגיבורה של ממש בַרשות הפלסטינית כשעל שמה נקראים בתי ספר, מחנות קיץ ואפילו כיכרות ברחבי הרשות ובעזה.

ארגון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד את החגיגות שנערכו ברמאללה, לציון יום הולדתה של השהידה

גם בית ספר אחר, כזה שקרוי על שם שאהידה אחרת, שאדייה אבו עזאלה, זוכה למימון. והרי מדובר טרוריסטית שהייתה מעורבת בפיגועים רבים נגד ישראל ונהרגה בזמן ששקדה על הכנת פצצה שהייתה מיועדת לפיגוע בתל אביב.

והרשימה אגב נמשכת, ישנוֹ בית ספר על שם חאג' אמין אל חוסייני, ההוא ששיתף פעולה עם הנאצים, בית ספר על שם אחמד יאסין, על שם נשאת אבו ג'אברה, חבר חמאס ומרכיב פצצות במקצועו, על שם עלי אבו-מוסטפה שתכנן אינספור פיגועי טרור נגד ישראל והיה חבר בחזית העממית והשם הפופולארי ביותר "אִלחַ'נסאא" – או בתרגום חופשי "אם כל השאהידים", אם מפורסמת במסורת האיסלאמית שהביעה שמחה לאחר שנתבשרה על מות בניה השאהידים.

התודות לרשות הפלסטינית על התקציבים לעידוד הטרור ותודה חמה לַממשלות הזרות שללא ספק מנסות בכְל הכוח לעזור לנו להשיג כאן שלום.