16:39 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מכתב שגריר אריתריאה לשר הפנים נחשף

מכתב שגריר אריתריאה לשר הפנים נחשף

חשיפת 'לפני כולם עם שרון גל': במסמך רשמי שנשלח מטעם שגרירות אריתראה לשר הפנים לשעבר, הובהר כי לא יאונה כל רע לאריתראים שהסתננו ושהו באופן לא חוקי בישראל

ממשלת אריתראה הבטיחה לשר הפנים לשעבר סילבן שלום את שלומם וחירותם של אריתראים אשר ישובו מישראל למולדתם. הערב נחשף המסמך הרשמי בתכנית "לפני כולם עם שרון גל".

מתוך 'לפני כולם' 28.11.16

במכתב רשמי שנשלח באוגוסט 2015 מטעם שגרירות אריתראה הובטח לשר הפנים לשעבר, סילבן שלום, כי ממשלת אריתראה מבטיחה את שלומם וחירותם של אריתראים אשר שוהים באופן בלתי חוקי בישראל כאשר ישובו למולדתם. את המכתב הציגה הערב לראשונה מאי גולן, מנכ"לית עמותת "העיר העברית".

עוד נכתב כי אלפי אריתראים אשר נכנסו לישראל באופן לא חוקי שבו לאריתראה מרצונם החופשי ואחרים רבים שבים לאריתראה מידי שבוע. השגרירות מבקשת להבטיח לשר הפנים דאז, סילבן שלום, את שלומם של האריתראים אשר ישובו למולדתם וכי אלו שחזרו מנהלים את שגרת חייהם כרגיל. כמו כן, נכתב במכתב הרשמי, מבקשים בשגרירות להבהיר כי ממשלת אריתראה לא תעניש אזרחים אריתראים אשר ישובו מישראל על בסיס יציאה בלתי חוקית ושהיה בישראל.

המסמך הרשמי ששלחה שגרירות אריתריאה
המסמך הרשמי ששלחה שגרירות אריתריאה

בהמשך המכתב צוין כי ממשלת אריתראה מתחייבת שאלו ששוחררו משירות בהתאם לחוק לא יגויסו מחדש. אלו המחויבים בשירות יגויסו בהתאם לצורך, ללא יותר מ- 18 חודשים כפי שקובע החוק במדינה. בשנים האחרונות נפוצו שמועות כי אריתראים מגויסים לשירות צבאי ללא הגבלת זמן, שירות הנמשך על פי אותן שמועות מספר שנים ולעיתים אף עשרות שנים, זאת בניגוד להבטחת השגריר במסמך אשר נחשף הערב.

לדברי מאי גולן, משרד הפנים הנוכחי בראשות השר אריה דרעי, יודע על קיומו של המסמך אך "משאיר אותו חבוי במגירות". גולן טענה כי שר בכיר בממשלת ישראל אמר לה היום: "מה את מצפה, שלדרעי יהיה אכפת? זה לא על הרדאר שלו אפילו".

לפני כולם

לפני כולם

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפתרון פוליטי, לא משפטי. מליאת הכנסת. צילום: פלאש 90

ישיר: משדר מיוחד מפתיחת מושב החורף של הכנסת

הכנסת פותחת את מושב החורף עם נאומיהם של הנשיא ריבלין, רה"מ נתניהו, היו"ר אדלשטיין ויו"ר הקואליציה הרצוג