3:05 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > דו"ח חדש חושף: הקשר בין התנועה הרפורמית לארגונים אנטישמיים

דו"ח חדש חושף: הקשר בין התנועה הרפורמית לארגונים אנטישמיים

למעלה מ-35% מראשי הקהילות הרפורמיות בישראל חברים בארגון השמאל הקיצוני 'רבנים לזכויות אדם' העומד מאחורי פעולות דה-לגיטימציה לצה"ל ולישראל

דו"ח מרכז ליב"ה שהוגש הבוקר לחברי ועדת הפנים בכנסת אשר דנים הבוקר בסוגיית הכותל המערבי, קובע כי רבים מראשי הנהגת הרפורמים בישראל עומדים מאחורי פעולות דה-לגיטימציה לצה"ל ולישראל, בעיקר באמצעות ארגון השמאל הקיצוני 'רבנים לזכויות אדם', אשר למעלה מ-35% מראשי הקהילות הרפורמיות בישראל חברים בו.

מסיק שקדים הפלסטיני השנתי בחסות פעילים בינלאומיים רבנים למען זכויות אדם. צילום: מלאני פידלר, פלאש 90
מסיק שקדים הפלסטיני השנתי בחסות פעילים בינלאומיים של 'רבנים למען זכויות אדם'. צילום: מלאני פידלר, פלאש 90

בדו"ח מוצגים מקורות המימון של 'רבנים לזכויות אדם', המורכב ברובו מרבנים רפורמים. בישראל ישנן 54 קהילות רפורמיות ו-17 מהעומדים בראשן חברים בארגון או בעלי תפקידים בכירים בארגון.

'רבנים לזכויות אדם' הפועל לסיוע לערבים ברחבי יהודה ושומרון ורצועת עזה, היווה חלק ממקורות דו"ח גולדסטון שתיאר את פעולות צה"ל ברצועת עזה כפשעי מלחמה. הארגון אף פועל בקשר הדוק עם ארגון הקיצוני 'תעאיוש', אשר שנחשף בתחקיר "עד כאן", כי שני הארגונים פעלו לשכנוע פלסטינים להשתלט על אדמות מדינה ביהודה ושומרון.

מקורות המימון של הארגון, שתקציבו כולל כ-5 מיליון שקלים לשנה, כוללים בין השאר את 'הקרן החדשה לישראל', וכן קרנות אירופאיות ואמריקאיות שרובן תומכות בחרם על ישראל ומממנות במקביל ארגוני חרם וארגונים פלסטיניים הנמצאים בקשר עם גורמי טרור מארגון החזית העממית.%d7%a8%d7%91%d7%a0%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%9e%d7%a2%d7%9f-%d7%96%d7%9b%d7%95%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%90%d7%93%d7%9d-%d7%9c%d7%95%d7%92%d7%95

על פי הדו"ח, 'רבנים לזכויות אדם' אף מקיימים שיתופי פעולה עם ארגונים פלסטיניים אלו, ומקיימים פעילות ענפה בנגב לטובת הבדואים תוך הכפשת ישראל והשוואת תכנית להסדרת מגורי הבדואים בנגב לאנטישמים ברוסיה.

במרכז ליב"ה אומרים כי בעוד הרפורמים בישראל דורשים הכרה בהם כזרם ביהדות, בין השאר באמצעות אישור מתווה הכותל, הרי שהדו"ח חושף את פעילותם הבלתי לגיטימית כנגד ישראל וצה"ל.

נזכיר כי לפני מספר ימים חשף ארגון ליב"ה כי מי שעמדו בראש מאבק הרפורמים בכותל הינם אנשי שמאל קיצוני. "הרבה" עידית לב שהובילה את "התפילה השוויונית" היא מנהלת מחלקה בארגון השמאל הקיצוני 'רבנים לזכויות אדם' אשר פועל ליצירת דה לגיטימציה לישראל ובן השאר היה אחד ממקורותיו של דו"ח גולדסטון. לב עצמה היתה ממובילות הפגנה בלתי חוקית של יהודים וערבים כנגד פעילות צה"ל ברצועת עזה בזמן מבצע צוק איתן.

העימותים המכוערים הבוקר במהלך תפילת ראש חודש ברחבת הכותל בשבוע שעבר. צילום: דני שבתאי, 0303

גם ראש התנועה הרפורמית העולמית ריק ג'ייקובס, שהוביל את התפילה בשבוע שעבר, שותף לאג'נדות שמאל קיצוני ובביקור שערך לאחרונה בישראל השתתף בפעילות של ארגון שמאל קיצוני נוסף 'רופאים לזכויות אדם' בכפר פלסטיני באזור טול כרם ושיבח את פעילות הארגון, אשר בין השאר מלווה ומסייע בעתירות של מחבלים הכלואים בבתי הכלא בישראל. ג'ייקובס אף חבר במועצה הבין-לאומית של 'הקרן החדשה לישראל'.

"הרפורמים מבקשים מצד אחד הכרה כזרם לגיטימי ביהדות, ומצד שני פועלים כנגד צה"ל ומדינת ישראל. צריך להבין שהמאבק הרפורמי לשינוי הסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה שזור באופן מובהק במאבק בפעולות צה"ל כנגד הטרור, וביצירת דה לגיטימציה לישראל ע"י שיתופי פעולה עם ארגוני החרם וארגונים פלסטינים עויינים", אומרים בליב"ה.

לדו"ח המלא >

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים