כבר כמה חודשים שמדי יום ראשון אנחנו רואים כיצד המחאה בפתח תקווה ועכשיו  ברוטשילד הולכת ויורדת מהפסים. כבר יותר משנה הם קוראים להתפטרותו של היועץ המשפטי לממשלה שלא מעניק להם כאן ועכשיו את ראשו של נתניהו.

אלדד יניב בהפגנת השמאל בת"א, הערב. צילום: פלאש 90
אלדד יניב בהפגנת השמאל בת"א. צילום: פלאש 90

 

אחרי היועץ המשפטי לממשלה, כך הצהירו, יתבעו גם את פיטוריו של פרקליט המדינה שי ניצן. ככה זה בדמוקרטיה המוזרה אנשי רוטשילד – מי שלא מספק את הסחורה שהם רוצים, מועל בתפקידו, פסול ומוקצה. אמש הגיע גם תורה של התקשורת: זו שלדעתם מועלת בתפקידה כאשר היא מראה תמונות של גיליוטינות, של שלטי בי די אס, שמדווחת על מספרים הולכים ופוחתים של משתתפים בהפגנות.

המשפט הזה של עמית סגל מקפיץ את אנשי המחאה ברוטשילד. מה פתאום מאות? לאן נעלמו הדיווחים המוגזמים שהם התרגלו אליהם על עשרות אלפים או מאות אלפים. רק מאות? איזה אכזבה. בשטח, על הבמה של ההפגנה  נמצאת כתבת החדשות, אדווה דדון והנה מה שקורה שם אחרי  הדברים האלה של סגל  באולפן ורגע לפני שדדון מדווחת בשידור חי. תדרוך מיוחד ממארגני המחאה.

אז האם הכתבת דדון תיכנע למספרים שמפסקים אנשי המחאה שמאפשרים לה לעמוד על הבמה כדי לצלם ולדווח שם. התשובה עוד מעט. אבל קודם הנה חני קים מראשי המחאה ומנחת ההפגנות, עיתונאית בעברה, מנצלת את חלון הזמן הזה כדי להסביר לקהל בגרון ניחר על הפשע הגדול שבוצע כמה דקות קודם לכך על מסך הטלויזיה:

את הגרון הניחר של חני קים ושאגות הקהל שומעת אדווה דדון שנמצאת על הבמה. איזה ברירה יש לה מול כל זה? הגיע הזמן לפרוץ למהדורת החדשות.

מפגין מחופש לשרה נתניהו בהפגנה אמש ברוטשילד. צילום מרים אלסטר, פלאש 90 F171230MA009
מפגינים מחופשים לרה"מ ורעייתו בהפגנה אמש ברוטשילד. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

 

אז האם שינוי הדיווח ירגיע את העדר מרוטשילד ששועט לכיוון התקשורת. ממש לא. על הבמה עולה  עוד דמות ותיקה מימי פתח תקווה ועכשיו ברוטשילד. החשבון עם התקשורת – עדיין לא נסגר.

שמעתם טוב: העיתונות מבצעת את אחד הפשעים הגדולים נגד החברה האזרחית. "סופרים ראשים בהפגנות ומחפשים שלטים".

הקטעים האלה שליקטה יערה זרד מגלי ישראל הם שיעור נפלא בתקשורת בכלל ובסיקור המחאה בפרט. אנשי המחאה רצו שכולנו נמשיך לבלוע בשקיקה את הסיסמאות שלהם נגד השחיתות ולא נפקח את העיניים כדי לראות שמדובר במחאה פוליטית של השמאל,  עם שוליים סהרוריים שהולכים ומתרחבים מדי שבוע.

הם ציפו שנחריש מול שלטים של בי די אס, שנעלים עין מגיליוטינות, שנדווח על עשרות אלפים במקום בו יש רק כמה מאות. אם דיווח האמת הפך להיות פשע – אז אנחנו גאים לקחת חלק בפשע הזה.אמיר איבגי

אמיר איבגי