2:16 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מוסלמיות גורשו ממסעדה בפריז

מוסלמיות גורשו ממסעדה בפריז

מוסלמיות סולקו ממסעדת Le Cenacle בפריז לאחר שבעל המקום התעמת איתן. בעל המסעדה: "טרוריסטים הם מוסלמים וכל המוסלמים הם טרוריסטים"

מוסלמיות שעטו כיסויי ראש, סולקו ממסעדת Le Cenacle שבפרבר טרמבלה-און-פראנס בפריז. הנשים יישבו בשולחן והוגשו להן כוסות מים. לאחר כמה דקות הופיע הבעלים וביקש לסלק אותן. "טרוריסטים הם מוסלמים וכל המוסלמים הם טרוריסטים", אמר בעל המקום.

מוסלמיות מסולקות ממסעדה בפריז

מקרה זה מתפרסם לאחר שבשבועות האחרונים דווח על נשים מוסלמיות שסולקו מהחופים ונקנסו. ברחבי צרפת תועדו שוטרים הניגשים למוסלמיות בחופים, מורים להן להסיר כיסויי גוף גם כשלא מדובר בבורקיני – ומסלקים את חלקן באיומי גז מדמיע.

בסרטון האירוע אותו צילם אחד הנוכחים במקום, נשמע הבעלים אומר לנשים: "גזענים כמוני לא הורגים אנשים טובים". בנוסף אמר: "גברתי, טרוריסטים הם מוסלמים וכל המוסלמים הם טרוריסטים. תנתחי את המילים שלי, את תראי שהן צודקות".

הנשים השיבו לו כי הקהילה המוסלמית בצרפת מונה 5 מליון בני אדם אשר אינם קשורים לטרור. בעל המסעדה השיב: "אני חי במדינה חילונית וזו דעתי". בהמשך אף צעק על השתיים "נראה שלא הבנתן. עכשיו תצאו החוצה!". הנשים ההמומות עזבו את המסעדה והסרטון עלה לרשת ועורר סערה.

למחרת היום נאספו מפגינים מחוץ למסעדה והבעלים נאלץ להתנצל. לדבריו, סערת הבורקיני יחד עם העובדה שאיבד חבר בפיגוע שביצע ארגון דאעש בתאטרון "בטקלאן" בנובמבר האחרון, גרמו לו לאבד שליטה.

"בגדי ים אלה מהווים סכנה לסדר הציבורי"

בשבוע שעבר פורסמו תמונות שבהן נראים שוטרים פושטים על חוף בעיר ניס ומורים לאישה ששכבה בחוף כשגופה מכוסה לפשוט אותו לעיני כולם – אף שכלל לא מדובר בבורקיני. סרטון אחר שהתפרסם אתמול בצרפת תיעד שוטרים מחכים לנשים מוסלמיות עד שיצאו מהמים בחוף בניס ומזהירים אותן בגלל כיסוי הראש שלהן. שתי נשים אולצו לעזוב את החוף אף שלא לבשו בורקיני.

 דיון הפטריוטים בנושא השוטרים שהפשיטו מוסלמית מ"בורקיני"

בשיאה של עונת הרחצה ועל רקע החשש הגובר מטרור איסלאמי באירופה בכלל ובצרפת בפרט, הודיע החודש ראש עיריית קאן על תקנה חדשה האוסרת על נשים ללבוש בורקיני או כל בגד אחר המכסה את כל גופן בחופי הים.

לפי עיריית קאן, בגדי ים אלה אינם מכבדים "מוסריות וחילוניות" ומהווים סכנה לסדר הציבורי. הבגדים האלו "שמצהירים על השתייכות דתית בצורה כה בולטת, בעוד צרפת והאתרים הדתיים שבה נמצאים תחת מתקפת טרור, עשויים לייצר סיכונים לסדר הציבורי", דברי דויד ליסנאר, ראש עיריית קאן.

מי שתפר את התקנה, שתחול במהלך חודש אוגוסט, תאלץ לשלם קנס של 38 אירו.

מסולקות מהחופים בגלל בורקיני
מסולקות מהחופים בגלל בורקיני

תקנה זו מצטרפת לקריאות בצרפת ובגרמניה לחוקק חוק שיאסור לבישת בורקה בכלל במרחב הציבורי. פוליטיקאים בצרפת וגרמניה פועלים לייסוד חוק שכזה, אך נתקלים בהתנגדויות וויכוח ציבורי באשר לנכונותו.
בין המתנגדים, שר הפנים הצרפתי, תומאס דה מייזר, שמדגיש כי הדבר "בעייתי מבחינה חוקתית ואי אפשר לאסור כל דבר שאנו לא מסכימים איתו".

סיפרה שסיאם לבשה רק חיג'אב פשוט, ושכשהשוטרים התקרבו אליה והתעמתו איתה היא ספגה קריאות גנאי מהסובבים, והם צעקו לה לעזוב את צרפת ו"לחזור הביתה". סיאם עצמה סיפרה שבני משפחתה הם אזרחים צרפתים כבר שלושה דורות. השוטרים רשמו לה קנס, וכמו במקרים קודמים – היא תספוג רישום פלילי. "היום אסור לנו להיות בים, ומה יקרה מחר – יאסרו עלינו להסתובב ברחוב?", שאלה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים