19:33 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > ביהמ"ש קבע: LG תפצה על מכשירים מיבוא מקביל

ביהמ"ש קבע: LG תפצה על מכשירים מיבוא מקביל

צרכן שרכש מכשיר LG G4 תקול בייבוא מקביל יפוצה בכ-6000 ש"ח מחברת LG. כתב הטכנולוגיה שי מזרחי עם כל הפרטים באולפן 'כלכלי בלילה'

לפני כשנה דווח כי התגלתה תקלה נרחבת במכשירי LG G4. רכיב פגום בלוח האם עומד מאחורי התקלה שתיקונה כל כך יקר עד שחלק מהצרכנים העדיפו לרכוש מחיר אחר.  כתב הטכנולוגיה, שי מזרחי חשף ב"וואלה" יחד עם אורן דותן כי אחד הצרכנים שרכש את המכשיר ביבוא מקביל זכה לפיצוי נכבד.

מתוך 'כלכלי בלילה' 4.12.16

עשרות אלפי מכשירי LG G4 בשווי 3,550 ש"ח נרכשו ע"י צרכנים בישראל  מ-EBay, מאתרי אינטרנט אחרים או מיבואן מקביל. רבים מהצרכנים וויתרו על התיקון היקר והמכשיר נותר ללא טיפול.

אחד הלקוחות תבע את היבואן המקביל כיוון שהמכשיר אותו רכש – לא עבד. היבואן גלגל את האחריות לחברת LG, זאת כיוון שלא הצליח לעמוד בהוצאות התיקונים המרובות כתוצאה מהתקלה במכשירי חברת LG.

בית המשפט לתביעות קטנות ברחובות קבע שחברת LG עצמה תפצה את הצרכן בכ-6000 ש"ח. זאת על אף שהחוק קובע כי האחריות חלה על היבואן המקביל.

אמנם לא מדובר בתקדים משפטי מחייב, אך פסיקה זו יכולה לשמש בסיטואציות דומות בבית המשפט לתביעות קטנות.

 

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_7

נחשפו נתוני ההחלמה ממחלת הסרטן בישראל

האגודה למלחמה בסרטן פרסמה הבוקר נתונים מעודדים לפיהם ישנה עלייה משמעותית במספר המחלימים מהמחלה. מנכ"לית האגודה מירי זיו: "ישראל יחסית במצב טוב"