19:34 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > לפחות 38 הרוגים בפיגוע מחוץ לאצטדיון כדורגל באיסטנבול

לפחות 38 הרוגים בפיגוע מחוץ לאצטדיון כדורגל באיסטנבול

מכונית תופת התפוצצה ליד אוטובוס עמוס שוטרים שיצא ממשחק כדורגל, ובסמוך התפוצץ מחבל מתאבד. כ-150 איש נפצעו

29 בני אדם נהרגו אמש (שבת) בפיגוע כפול בסמוך לאיצטדיון כדורגל באיסטנבול שבטורקיה. שר הפנים, סולימאן סוילו, הודיע בהמשך הלילה כי 166 פצועים פונו מהמקום לבתי חולים בעיר. לדבריו, 27 מההרוגים הם שוטרים ושניים נוספים הם אזרחים.

סוילו אמר כי לא ידוע לו על הרוגים ולהערכתו רוב הפצועים הם שוטרים. עדי ראייה דיווחו על שני פיצוצים, על יריות ועל אש שפרצה לאחר מכן. אמבולנסים וצוותי כיבוי הוזעקו לאזור, ושוטרים רבים הגיעו לאזור. שר התחבורה, אחמט ארסלן, אמר כי מדובר במתקפת טרור.

"מטרת המתקפה הייתה לגבות כמה שיותר קורבנות", אמר הנשיא הטורקי רג'פ טאיפ ארדואן בהצהרה שפרסם.

"הלילה באיסטנבול היינו עדים פעם נוספת לפניו המכוערות של הטרור, שרומס כל ערך והגינות. המתקפה בוצעה נגד כוחות הביטחון והאזרחים שלנו", הוסיף ארדואן. "בעזרת האל, נתגבר על ארגוני הטרור והעומדים מאחוריהם. נמשיך במאבק שלנו ללא כל היסוס". ממשלת טורקיה הכריזה על יום אבל לאומי בעקבות הפיגוע.

הפיגוע היה סמוך ליציאה מהיציע של אוהדי בוראספור, הקבוצה ששיחקה מול בשיקטאש. לפי שר הפנים המכונית התפוצצה אחרי שהאוהדים האורחים כבר עזבו את המקום. בקטע מהטלוויזיה הטורקית נראית הבהלה באולפן סמוך לאחר שנשמע פיצוץ.

במהלך השנה סובלת טורקיה ממתקפות טרור רבות, גם באיסטנבול. בסוף יוני נרצחו 36 בני אדם בשדה התעופה בעיר אחרי ששלושה מחבלים מתאבדים פוצצו עצמם. במרס נרצחו שלושה ישראלים בפיגוע ברחוב איסטיקלל, שבו מבקרים תיירים רבים.

רק לפני כמה ימים קרא הדובר החדש של דאעש, אבו אל-חסן אל-מוהאג'יר, להרוג טורקים ולתקוף את מבני השלטון של טורקיה. "אנחנו קוראים לתקוף את מבני השלטון של ממשלת טורקיה הכופרת והחילונית בכל מקום.

"את המתקנים הביטחוניים, הצבאיים, הכלכליים והתקשורתיים. תתקפו את השגרירויות והקונסוליות שלהם בכל מקום במדינות העולם", אמר אל-מוהאג'יר".

לאחרונה דאעש החריף את הטון נגד טורקיה, לאור המבצע הקרקעי שבו החלה טורקיה בצפון סוריה.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אלאור אזריה הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

אחרי שקוצר עונשו של אזריה בארבעה חודשים, פנה היום לוחם כפיר לשעבר לשחרור מיידי ומודה ששגה בחיסול המחבל: "בדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית"