על אף קריאת שרת התרבות, , לבטלה, הודיעו היום מעיריית כי ראש העיר חזר בו, וכי ההופעה של הראפר במופע פתיחת הפסטיבל הקהילתי בחיפה יתקיים מחר (ג') כמתוכנן.

הלחץ לא הועיל. רגב. צילום: פלאש 90
הלחץ לא הועיל. רגב. צילום: פלאש 90

"מופע פתיחת הפסטיבל הקהילתי נווה יוסף – אשר הינו מפגש תרבות יהודי-ערבי ותיק בחיפה – יתקיים כמתוכנן. אנו מצרים על הפרחת השמועות המיותרות ומזמינים את הציבור לבוא ולהינות מאירוע המקדם שיתוף והידברות" כך נמסר מעיריית חיפה.

השרה רגב פנתה אתמול לראש העיר, , וקראה לשקול את ביטול הופעתו של הראפר. "צר לי כי פסטיבל כמו פסטיבל הקולנוע של חיפה, שהפך לסמל של איכות וקירוב בין העמים והארצות בוחר לתת במה ליוצר כמו תאמר נפאר, אשר בוחר בכל הזדמנות ומעל כל במה אפשרית לצאת כנגד הרעיון של מדינת ישראל  וקיומה כמדינת העם היהודי", כתבה רגב. בעקבות פנייתה הודיעה העירייה כי הופעתו קוצרה, ואולי לא תתקיים כלל.

ההופעה תתקיים כמתוכנן. יונה יהב, ראש עיריית חיפה. פלאש 90
ההופעה תתקיים כמתוכנן. יונה יהב, ראש . פלאש 90

לחצים מצד חברי מועצת העיר

כמו כן שלחו סגן ראש העיר חיפה, שי אבוחצירה ושני חברי המועצה, עו״ד אורי גרינברגר ויוסי שלום, מכתב ליונה יהב ודרשו כי יבטל את הופעתו של הזמר תאמר נאפר, שבשיריו הסתה ופגיעה בישראל ואף תמיכה בטרור.

קטע מתוך תוכנית בגלי צה"ל, המוקדשת למשורר

במכתב ששלחו השלושה לראש העיר הם ציינו: "אדוני ראש העיר, אנו פונים אליך בבקשה להורות על ביטול הופעתו המתוכננת של הזמר תאמר נאפר בחיפה. אנו סבורים כי הופעתו של הזמר, אשר חלק משיריו מהווים התנגדות לעצם קיומה של מדינת ישראל, ואף מעודדים טרור, לא יכולים להתקיים בשטח ציבורי על גבי במה עירונית".

"לא מדובר באומן אשר שכר אולם ומכר כרטיסים להופעתו. מדובר באירוע המהווה חלק מחגיגות חג הסוכות בעיר, במימון משלם המסים החיפאי, המתקיים במרחק של 200 מטר מהמקום בו פוצץ את עצמו לפני מספר שנים מחבל מתאבד. אנו קוראים לך לבטל את ההופעה לאלתר".

מנגד, הבוקר פנו לראש העיר יונה יהב בבקשה למנוע את ביטול המופע עו"ד דן יקיר מהאגודה לזכויות האזרח, חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן וכן חברת מועצת העיר ערין עאבדי.

2 פעילי ליכוד נחקרו במשטרה

בסטטוס שפורסם בעמוד הפייסבוק של , עלה האיום כי אם לא יבוטל האירוע, יגיעו צעירים לפוצץ את האירוע: "אנו חיפה ותא לביא באוניברסיטת חיפה מתכוונים לפוצץ את האירוע, זאת במידה והעירייה לא תבטל את האירוע. אם לא יבטלו – אנחנו נפוצץ את ההופעה!"

בעמוד פייסבוק שהעלה תא הליכוד באוניברסיטת חיפה תחת הכותרת "מבטלים את הופעתו המתוכננת של תאמר נפאר בחיפה", נכתב: "לא ניתן במה לזמר אשר שר את מילותיו של שונא ישראל".

בעמוד המחאה הזמינו את הציבור להגיע להפגין באירוע אם זה לא יבוטל: "אין מקום להופעה של זמר אשר שר מילים של זה שכתב שירים נגד העם היהודי. ומעודד בגלוי רצח יהודים. ואשר ברפרטואר שלו ישנו שיר שנקרא 'אני טרוריסט' וחלק מהמילים הם: 'דמוקרטיה? ואללה, אתם כמו הנאצים מרוב הפעמים שאנסתם את הנפש הערבית'".

שני פעילי הליכוד שכתבו את הדברים בפייסבוק וטענו כי הם מתכננים "לפוצץ" את ההופעה, נחקרו אחר הצהריים במשטרה בגין איומים וכוונה להפר את הסדר הציבורי. שני הצעירים הם דניאל סיגלוב, יו"ר תא צעירי הליכוד באוניברסיטת חיפה, ועו"ד , הדובר של חברת הכנסת נאוה בוקר. מהמשטרה נמסר כי בתום חקירתם שוחררו השניים בתנאי הרחקה מהאירוע.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.