שר הביטחון מאשים את ערוץ 10 במסירת מידע שגוי. אביגדור ליברמן התייחס היום (ד') לדיווחים מהימים האחרונים לפיהם התנגד להחזרת גופותיהם של סגן הדר גולדין ושל סמ"ר אורון שאול. בביקור בבית יד לבנים ובמכינת "אל כרמל" בדלית אל כרמל הדגיש ליברמן "לא אמרתי מעולם את מה שערוץ 10 פרסם על גופות החיילים, אפילו לא מתוך שינה".

 "יש לממשלה מנופי לחץ על חמאס". גולדין בתכנית "זה היום" 18.08.16

"לצבא יש מחויבות מוחלטת לדאוג לכל מי שמצוי בשבי ולהחזיר אותו הביתה" אמר שר הביטחון, אך הבהיר: "כמה שיותר נדבר על זה, נקשה על אותה משימה. זה מסוג הדברים שהשתיקה יפה להם". ליברמן הזכיר את הצבעתו נגד עסקת שליט בממשלה והוסיף כי עמדתו בנושא ברורה.

ליברמן חיזק את דבריו "בדיעבד צדקתי. אני רואה כמה מהמשוחררים חזרו לטרור, חזרו לעמדות מפתח בארגוני מחבלים והשתתפו באירועי טרור. עמדתי לא תשתנה, אבל המחויבות היא להחזיר גופות ושבויים".

על פי פרסום של חדשות 10 ביום ב', בסיור שערך באזור הדרום, אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן "להערכתי גופות החיילים לא יוחזרו לישראל, אני לא רואה את זה קורה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציג למשפחות גולדין ושאול קו אחר והבטיח להן שיפעל להחזיר את גופות החיילים לקבורה בישראל. באזכרתם לפני חודשיים אמר נתניהו: "צוק איתן הוא מחויבות עמוקה להשיב הביתה את סגן הדר גולדין ואת סמ"ר אורון שאול, והמשימה הזו עומדת לנגד עיני, אינני מרפה ממנה ונשלים אותה גם אם הדבר ייקח זמן". על רקע הדברים הללו דבריו של שר הביטחון לפי ערוץ 10 נראו תמוהים.

"שום תוקף מוסרי"

בעקבות הדברים שפורסמו בערוץ 10 הגיבה משפחת גולדין: "שר ביטחון שמחליט לוותר ביודעין על החזרת חיילים משדה הקרב אין לו שום תוקף מוסרי להמשיך ולכהן כשר ביטחון של מדינת ישראל. אנו קוראים לראש הממשלה להבהיר לשר הביטחון ולציבור הישראלי את עמדת הממשלה ביחס להחזרתם של הדר ואורון חזרה הביתה".

באחרונה, לאחר שגופת מחבל הועברה לקבורה, אמר שמחה גולדין, אביו של הדר ז"ל לערוץ 20 כי "לממשלה יש מנופי לחץ טובים מאוד להפעיל על חמאס. כדי שהם יחזירו את הדר ואורן והממשלה לא משתמשת בהם", אמר גולדין. "החזרת הגופות זה אחד המנופים, תנאי האסירים של חמאס בכלא הישראלי זה כלי אחר, המחוות ההומנטיריות שהולכות לעזה זה כלי שלישי. הממשלה לא מפעילה את הכלים האלה, לא מנהלת דיון בקבינט על הנושאים האלה".

כאמור, היום מדגיש ליברמן את עמדתו כי לצבא יש מחויבות מוחלטת לדאוג לכל מי שמצוי בשבי וזו המחויבות הראשונה של המדינה להחזירם הביתה.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.