סגנית שר החוץ (ליכוד) הגיבה היום (ב') לדברי (ישראל ביתנו), לפיהם קיבל מסר מנשיא ארה"ב טראמפ כי סיפוח יהודה ושומרון יוביל למשבר. "השר ליברמן מנסה להכתיב מציאות שעוד לא נוצרה בוושינגטון", אמרה חוטובלי. עפ"י דיווח של זאב קם ואריאל כהנא ב-nrg גורם במשרד החוץ הצטרף לדברי סגנית השר ואמר כי ליברמן "ממציא מסר שלא קיים".

"הדיאלוג המדיני עם האמריקאים טרם החל, הממשל הנוכחי עדיין לא גיבש את התכנית האסטרטגית לאזור", הוסיפה חוטובלי. "הממשל האמריקאי פתוח לחשיבה מדינית חדשה וכל האפשרויות עדיין על השולחן. ההפחדות המיותרות האלה גורמות נזק לחופש הפעולה הישראלי".

דברי השר ליברמן הבוקר (ב'). צילום: עדן מולדבסקי, משרד הביטחון

גם שדולת ארץ ישראל, ח״כ (ליכוד) וח״כ (הבית היהודי) התייחסו לדברי שר הביטחון.  "צריך להפסיק את מסע ההפחדה נגד הריבונות. אין עם כובש בארצו ולכן לא מדובר על ''- אלא על החלת ריבונות בארצנו", הבהירו ראשי השדולה. "נמשיך בדרכם של מנהיגי הציונות שהחילו ריבונות על חבלי ארצנו ב -1948, 1967 ו-1981. עכשיו הגיעה העת לצעד הבא: חוק הריבונות במעלה אדומים יקודם על ידנו ויזכה לרוב גם בוועדת השרים לחקיקה וגם במליאת הכנסת. הגיע זמן ריבונות". בראיון לגלי צה"ל אף הוסיף ח"כ סמוטריץ' כי "אם ליברמן היה שר הביטחון בתקופת בגין גם רמת הגולן לא הייתה שלנו".

כזכור, הבוקר בישיבת ועדת חוץ וביטחון של הכנסת אמר השר ליברמן כי הוא מתנגד בכל תוקף לסיפוח . "שמעתי היום את ח"כ מיקי זוהר מהליכוד מדבר על יוזמה להחיל ריבונות ישראלית על  כל . אני כבר מקבל טלפונים מהעולם על העניין הזה", אמר השר. "אני רוצה להבהיר – אנחנו צריכים להיפרד מהפלסטינים ולא לקלוט פלסטינים בשטחנו. זה שני מיליון ו-700 אלף פלסטינים".

לדברי ליברמן, "כדאי מאוד שהקואליציה תבהיר באופן חד וברור שאין שום כוונה להחיל כרגע ריבונות ישראלית. וגם מעבר לכך, אני אומר את זה בצורה הכי ברורה, מעבר לכסף ומעבר להכל קיבלנו מסר ישיר, לא מסר עקיף ולא רמז, מארה"ב – החלת ריבונות ישראלית על יהודה ושומרון פירושה משבר מיידי עם הממשל החדש. אז מי שרוצה משבר עם ארה"ב וגם להוציא 20 מיליארד שקל, שיעשה את זה".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא